به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج پنجمین نشست هیئت نمایندگان اتاق یاسوج با حضور اعضا و با دستور کارهایی در خصوص نقش اتاق در سفر اخیر هیئت دولت به استان،  برگزاری همایش هایی کاربردی در کمیسیون های تخصصی اتاق و همچنین جشن اعطای بورسیه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش در جامعه نیکوکاری ابرار  برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در ابتدای این نشست اظهار داشت: ماه گذشته استان کهگیلویه و بویراحمد رویدادی تاریخی را پشت سر گذاشته است و هیئت دولت تدبیر و امید در این استان حضور پیدا کردند.

کیانی پور ادامه داد: در همین راستا اتاق بازرگانی نیز با توجه به رسالت خود و شرایط کنونی اقتصاد کشور که با آن مواجه هستیم و در راستای فعالیت های جدی خود در استان، در سفر اخیر هیئت دولت به استان نقش پررنگی را ایفا کرده است.

وی بیان کرد: نقش آفرینی اتاق یاسوج در این سفرکمتر از دولت نبود و حتی در بخش هایی نقشی پررنگ تر نیز داشت، نتیجه این حرکت حضور دکتر نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی، شورای عالی بانک ها و همچنین نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و برگزاری نشست هایی پرثمری با فعالین اقتصادی استان و هیئت نمایندگان اتاق بود.

رئیس اتاق یاسوج در ادامه به نتایج سفر اخیر هیئت دولت به استان اشاره کرد و افزود: از مهمترین دستاوردهای سفر اخیر هیئت دولت می توان به اختصاص یارانه ۱۴۰ میلیاردی دولت به بخش صنعت اشاره کرد. وی همچنین تاسیس صندوق توسعه استان را نیز از مهمترین نتایج این سفر دانست. کیانی پور تصریح کرد: با اجرایی شدن همین دو مصوبه می توان این سفر را برای استان پربرکت قلمداد کرد.

رئیس اتاق یاسوج به حضور دکتر سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در اتاق یاسوج اشاره کرد و افزود: در نشستی با عنوان  “نحوه استفاده واحدهای تولیدی دانش بنیان از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی”  که با حضور فعالین اقتصادی استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد، دکتر سلطانی این وعده را داد که در  صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان صنعتی وام‌های ۲۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومانی پرداخت کنند.

جبار کیانی پور در ادامه به حضور اخیر وزیر کار در استان اظهار کرد: در جلسه شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر کار برگزار شد، خطاب به وزیر این موضوع را مطرح کردیم که بنگاه‌های کارآفرینی خرد و کوچک می‌توانند بیشتر کارآفرینی کنند و با کمک به بنگاه‌های کوچک مشکل بیکاری در استان‌های مثل کهگیلویه و بویراحمد برطرف می‌شود. کیانی پور تصریح کرد: باید با کمک به بنگاه‌های خرد محصولات آن‌ها را برای صادرات آماده کنیم که لازم است به اقتصاد دانش بنیان توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد در همین راستا پیشنهاد کردیم اتاق پایلوت موضوع کارآفرینی خرد و اشتغال های کوچک در استان شود و در همین راستا فعالیت های جدی خود را آغاز خواهیم کرد.

در ادامه وحید گرجی رئیس کمیسیون صنعت اتاق یاسوج اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد استانی بسیار غنی و ثروتمند است، اما آنچیزی که باید در این استان بر روی آن کار اساسی شود، فرهنگ کار و کارآفرینی است. وی ادامه داد: فعالین اقتصادی استان بیشتر از آنکه توقع داشته باشند که از جانب دولت حمایت شوند و بدنبال تسهیلات بانکی باشند باید، همت کنند به کارآفرینی و به حرکت درآیند تا در این استان ثروت ایجاد کنند.

گرجی تصریح کرد: طرحی که توجیه اقتصادی خوبی داشته باشد تامین منابع آن کار خیلی سختی نیست، منابع نیز باید در خدمت طرح های توجیح دار قرار گیرد تا ارزش افزوده ایجاد کنند و تولید ثروت شود. وی ادامه داد: بخشی از مشکلات اقتصادی که واحدهای صنعتی دارند مربوط به همین موضوع است که برخی از طرح ها توجیه اقتصادی ندارند و یا به خوبی روی آنها کار نمی شود به همین دلیل است که باید بیش از هرچیزی روی فرهنگ کار و نوآوری کار شود.

در اداه این نشست هریک از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در خصوص دستورکارهای این نشست به ایراد نظر پرداختند و پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه دادند.

همچنین هیئت نمایندگان اتاق یاسوج مصوب کردند تا پایان سال دو همایش مهم و تخصصی با موضوعات آب و گیاهان دارویی در سطح استان برگزار کنند، و همینطور در مهرماه امسال نیز جشن اعطای بورسیه تحصیلی به ۲۰۰ نفر از دانش آموزان و دانشجویانی مستعد و نیازمند استان که تحت عنوان موسسه نیکوکاری ابرار توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بورسیه شده اند، با دعوت از مدیران کل استانی و نماینده ولی فقیه در استان و با حضور این بورسیه شدگان، توسط اتاق یاسوج برگزار شود.