photo_2016-08-14_15-37-49

افتتاح ساختمان مدرن اتاق بازرگانی یاسوج

ساختمان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج روز یکشنبه همزمان با سفر هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا و جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان به بهره برداری رسید.

وزیر صنایع و معادن گفت: رئیس جمهور برای حل مشکلات ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال قول کمک و همکاری داده است.

محمدرضا نعمت‌زاده در افتتاح ساختمان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج با اشاره به اینکه همت و تلاش ما فراهم آوردن اشتغال و کار بوده، بیان داشت: اتاق بازرگانی یاسوج با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال در مساحت دو هزار و ۱۴۰ متر مربع احداث شد که انتظار داریم جلسات آموزشی و برنامه‌های مختلفی برای ارتقاء توان فعالان اقتصادی در این اتاق تشکیل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد، ۷ پروژه صنعتی افتتاح و ۴ پروژه دیگر کلنگ‌زنی و عملیات اجرای آن آغاز خواهد شد که کارخانه فولاد دنای آسیای بخش سقاوه با سه خط تولید از مهمترین پروژه‌های کلنگ‌زنی استان است.

وی در ادامه درباره برگزاری نشست‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: نشست‌های این ستاد به صورت مرتب در حال برگزاری است و عملکرد استان‌ها به صورت آنلاین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نعمت‌زاده با اشاره به همکاری خوب بانک‌ها گفت: وضعیت معرفی واحدهای تولیدی مشکل‌دار به بانک‌ها برای فعال شدن صنایع مطلوب و مناسب است.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور قول کمک برای رفع مشکلات ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال را داده است.

وزیر صنایع و معادن در ادامه با اشاره به حمایت بخش صنعت از کسانی که در استان کهگیلویه و بویراحمد سرمایه‌گذاری کنند، گفت: به سرمایه‌‌دارانی که در استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به سرمایه‌گذاری کنند، ۵۰ درصد سود تسهیلات به صورت یارانه پرداخت می‌شود.

جبار کیانی پور عنوان کرد اتاق بازرگانی یاسوج در ۹ سال گذشته بدون ساختمان تملیکی بود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج درحاشیه افتتاحیه این ساختمان گفت: این ساختمان در ۶ طبقه و با مساحت بیش از ۲ هزار مترمربع ساخته شده است.

جبار کیانی پور اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای احداث این ساختمان افزون بر ۵۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات اتاق بازرگانی کشور تامین شده است.

وی گفت: اتاق بازرگانی یاسوج در ۹ سال گذشته بدون ساختمان تملیکی بوده است که با همکاری اتاق بازرگانی ایران و اختصاص این مبلغ در سالجاری در این شهرستان به بهره برداری رسید.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج بیان کرد: بخش مجزایی برای برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان اقتصادی و تجار تدارک دیده شده است.

کیانی پور ادامه داد: اتاق ویژه ای نیز در این ساختمان برای دیدار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی در نظر گرفته شده است.