صبح امروز نشست هم‌اندیشی بخش خصوصی با استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سفر هیأت دولت به استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد. در این نشست که استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مجید محنایی معاون اقتصادی استاندار و جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج حضور داشتند، فعالان بخش خصوصی دیدگاه‌ها و نظرات خود را پیرامون مسائل مختلف اقتصادی و همچنین سفر هیأت دولت مطرح کردند.

🔵  جبار کیانی پور: سفر هیات دولت به استان یک رویداد تاریخ ساز خواهد بود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج گفت: سفر هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد یک رویداد تاریخ ساز خواهد بود که بخش خصوصی باید برای آن آمادگی داشته باشند.
جبار کیانی پور امروز در این نشست افزود: بخش خصوصی جلوتر از بخش دولتی برای استقبال از هیات دولت حرکت خواهد کرد.
وی اظهار کرد: همه تلاش دولت برای رونق اقتصادی است و بخش خصوصی باید از این ظرفیت در راستای توسعه استفاده کند.
کیانی پور بیان کرد: بخش خصوصی برای همکاری در راستای استقبال از هیات دولت با همه امکانات آمادگی دارد.
وی عنوان کرد: این دولت بیشترین همکاری را با بخش خصوصی داشت و در این استان نیز بیشترین تلاش ها و دلسوزی ها برای رفع مشکلات تولیدکنندگان و تجار صورت گرفت.
کیانی پور گفت: اتاق بازرگانی با کمیته های زیرمجموعه برای برعهده گرفتن مسئولیت استقبال از هیات دولت برنامه ریزی خواهد کرد.
وی افزود: همه فعالان بخش خصوصی، اصناف، تولیدکنندگان و صنعتگران وظایفی برعهده خواهند گرفت.

🔵 استاندار کهگیلویه و بویراحمد: شرایط برای سفر هیات دولت آماده است
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه شرایط برای سفر هیات دولت در روزهای آینده و بهره گیری از آن برای توسعه استان فراهم شده است.
سید موسی خادمی امروز دراین نشست افزود: پیشنهادهای استان به دولت برای توسعه اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی آماده شده است و به صورت بخشی در روز سفر ارائه خواهد شد.
وی اظهار کرد: تسهیلات موردنیاز برای رفع مشکلات تولیدکنندگان، کمک های فنی و اعتباری، الزام های قانونی و بالادستی، چند طرح در صنایع نفت و گاز، گیاهان دارویی و تخصیص آب ارائه خواهد شد.
خادمی بیان کرد: اگرچه نباید انتظار حل همه مشکلات تاریخی این استان را از یک سفر هیات دولت داشت اما این استان مستحق کمک های متفاوت دولت است.
وی عنوان کرد: تاکنون نیز قدم های خوبی برای توسعه اقتصادی و بنیادی استان برداشته شده اما نهایی کردن آنها به پشتیبانی کامل دولت بستگی دارد.
خادمی گفت: در همین زمینه تفاهمنامه های با شرکت های بزرگ دولتی برای سرمایه گذاری در استان منعقد شده که با اجرای آن شرایط توسعه اقتصادی استان فراهم می شود.
وی افزود: در ماه های گذشته با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، بنیاد برکت و سایر شرکت ها و نهادهای دولتی سرمایه گذاری تفاهمنامه هایی منعقد شده که اجرای آنها با حمایت دولت میسر می شود.
خادمی بیان کرد: شرکت های تخصصی توسعه ای برای سرمایه گذاری در این استان مکلف شده اند و برخی طرح های ایمیدرو و ایدرو با سفر هیات دولت به استان شروع خواهد شد.
وی عنوان کرد: ساخت مجتمع تجاری یاسوج، کارخانه بزرگ فولاد و چند طرح بزرگ دیگر در همین سفر شروع خواهد شد.
خادمی گفت: بنیاد برکت و مجتمع اقتصادی کوثر نیز برای سرمایه گذاری در استان اعلام آمادگی کرده اند.
وی بیان کرد: تولیدکنندگان، سرمایه های اصلی این استان و مردم هستند که برای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال، ایثار کرده اند.
خادمی گفت: استقبال تاریخی مردم از سفر هیات دولت می تواند نقش موثری در جلب نظر سیاست سازان رده بالای کشور برای توجه به استان داشته باشد.
وی از مردم استان خواست با حضور گسترده و پرشور در استقبال از هیات دولت در آینده توسعه این استان سهیم باشند.
خادمی از فعلان بخش خصوصی خواست تا با بخش دولتی برای استقبال از هیات دولت همکاری کنند و وظایف عمده ای را بر عهده بگیرند.