رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: هرگونه حمایت مسؤولان و تلاش در مسیر راه‌اندازی کارخانه قند یاسوج مصداق عمل به فرمان اقتصاد مقاومتی است.
 جبار کیانی  در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد که به ریاست سید موسی خادمی استاندار و در چند دستور کار برگزار شد یکی از مهم‌ترین دستور کارها را مربوط به حمایت از سرمایه‌گذار و مالک جدید کارخانه قند یاسوج دانست.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این خصوص با بیان اینکه مالک جدید با دل و جرأت وارد قضیه شده و برای ایجاد اشتغال و تولید قدم در این راه گذاشته است از مسؤولان خواست تا لهراسب باقری مالک جدید این واحد تولیدی را حمایت کنند.
وی گفت: این یک دستور کار ویژه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است و اتفاقی جدید در استان است که یک واحد تولیدی بزرگ که مدتی تعطیل بوده را یک سرمایه‌گذار بومی دوباره وارد چرخه تولید می‌کند.
این مسؤول گفت: انتظار این است که هر کدام از مسؤولان گرهی از کار کارخانه قند یاسوج باز کنند چرا که بدهی‌های آن مربوط به دوران گذشته بوده و هیچ ربطی به مالک جدید ندارد.
وی بیان کرد: اما مالک جدید تعهد کرده که علاوه بر هزینه خرید ۹۲ میلیارد تومانی کارخانه قند یاسوج بدهکاری‌های گذشته را نیز بپردازد لذا باید در راستای عمل به فرمان اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان از این سرمایه‌گذار  کارآفرین هم استانی حمایت ویژه شود.
کیانی بیان کرد: انتظار این است که همه کمر همت بسته و برای تحول در اقتصاد استان همزمان با فرمان اقتصاد مقاومتی گره‌گشای مشکلات باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج افزود: کاربری این کارخانه حفظ خواهد شد و بار دیگر شاهد تحول در کار و تولید در این واحد قدیمی و صنعت مادر استان خواهیم بود.