برخی از پروژه‌های نیمه تمام استان کهگیلویه و بویراحمد برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار ی شود.

درنشستی که شب گذشته در این راستا و با حضور مسئولین استانی و سرمایه گذاران بخش خصوصی برگزار شد، این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به ضرورت ورود بخش خصوصی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی باید در راستای مشارکت در اتمام پروژه ها تلاش بیشتری داشته باشند.
سید موسی خادمی افزود: پروژه های نیمه تمام استان به حمایت بخش خصوصی نیازمند است و چنانچه سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان تلاشی برای اتمام پروژه ها نداشته باشند این پروژه ها به سرمایه گذاران خارج از استان واگذار می شود.
وی بیان کرد: پروژه‌هایی مانند بیمارستان یاسوج، پروژه آبرسانی به لیکک و تالار بزرگ مرکزی شهر یاسوج از جمله پروژه‌های نیمه تمامی هستنذ که نیازمند مساعدت بخش خصوصی در استان است.
خادمی پروژه هتل ورزش یاسوج و پیست اسکی کاکان را از دیگز پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام استان توسعه استان را در بخشهای مختلف به دنبال دارد و همه ما در راستای اتمام و بهره برداری پروژه ها باید تلاش کنیم.
خادمی تصریح کرد: توسعه استان نیازمند همت و تلاش و همکاری بخش دولتی و سرمایه گذران بخش خصوصی در استان است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در واگذاری طرحهای نیمه تمام به بخش خصوصی چگونگی برگشت سرمایه باید مشخص شود.
حسن نوروزی افزود: دستگاههای مختلف استان که طرحهای نیمه تمام دارند، شناسنامه‌ای از پروژه‌ها و میزان اعتبارات مورد نیاز پروژه ها را تهیه کنند.
وی بیان کرد: طرحهای واگذار شده به بخش خصوصی مدت زمان مشخصی پس از تکمیل در اختیار بخش غیر دولتی قرار می‌گیرند تا سرمایه و سود خود را برگردانند.
نوروزی اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام استان نیازمند مساعدت بخش خصوصی است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان افزود: با توجه به کمبود اعتبار برای تخصیص به این پروژه ها، تکمیل پروژه ها زمان بر است و در راستای تسریع امور و تکمیل به موقع پروژه ها بخش خصوصی می تواند در این امر همکاری و کمک کند.
نوروزی بیان کرد: در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش خصوصی در این پروژه ها دولت طرحهای ویژه ای را در مناطق محرومی چون استان کهگیلویه و بویراحمد به سرمایه گذاران ارائه می دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تکمیل پروژه تالار مرکزی شهر یاسوج به بخش خصوصی واگذار می شود.
رضا دهبانی افزود: این تالار فرهنگی باقابلیتهای بالای اجرای مراسم مختلف فرهنگی ساخته شده و چندین سالن در این پروژه پیش بینی شده است.
وی بیان کرد: این تالار فرهنگی داری یک سالن اصلی ۵۰۰ نفره، یک سالن ۱۰۰ نفره نمایش، سالن موسیقی و چندین سالن اختصاصی دیگر است.
دهبانی تصریح کرد: موقعیت مناسب این سالن در ورودی شهر یاسوج و اختصاص فضاهای ویژه در این تالار به برگشت سرمایه برای سرمایه گذاران این پروژه کمک می کند.
وی افزود: تاکنون برای اجرای این پروژه ۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است.
دهبانی اعتبار مورد نیاز این پروژه را۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این تالار درفضایی به مساحت ۲۳ هزار مترمربع بنا شده است که تاکنون نیز ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
جهانبخش ایزدپور در این نشست با بیان اینکه وزیر ورزش و جوانان تأکید بر واگذاری این پروژه‌ها دارند، اظهار کرد: با اعتبارات کنونی نخواهیم توانست این پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان به برخی از پروژه‌های نیمه تمامی که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی برای تکمیل را دارند اشاره کرد و گفت: یکی از این پروژه‌ها هتل ورزش شهر یاسوج است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این پروژه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی دارد و ۱.۵ میلیارد تومان تاکنون برای تکمیل آن هزینه شده است.
وی از اعتبارات مورد نیاز ۲ میلیارد تومانی برای تکمیل آن سخن به میان آورد و گفت: این پروژه دارای مساحت یک‌هزار و ۸۰۰ متر مربعی بوده و در ۵ طبقه بنا نهاده شده و دارای ۲۱ سوئیت و ۱۱ خوابگاه و یک سالن همایش و لابی و رستوران است.
ایزدپور در ادامه به پیست اسکی کاکان اشاره کرد و گفت: این پیست ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده و برای تکمیل به ۳ میلیارد تومان دیگر نیاز است که قابلیت اسکی روی برف و اسکی روی چمن را داشته و در صورت واگذاری به بخش خصوصی برای تکمیل، سود خوبی هم عاید سرمایه‌گذار خواهد شد.
این مسؤول از مجموعه سالن کوثر به عنوان یکی دیگر از طرح‌های نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی برای ساخت و نگهداری اشاره کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی آن ۹۹ درصدی است و تاکنون ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده و برای تکمیل به ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز دارد .