رییس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن تشویق بنگاه‌های تولیدی و تجاری کشور برای حضور در نمایشگاه‌های خارج از کشور اعلام کرد: به مشارکت‌کنندگان در نمایشگاه اختصاصی ایران در بصره عراق ۴۰ درصد کمک تسهیلات اعطا می‌شود.
افخمی‌راد با بیان این مطلب اظهار داشت: حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی از جمله ردیف‌های تصویب شده برای‌ پرداخت مشوق‌های صادراتی سال ۹۵ است؛ بر همین مبنا با توجه به اهمیت بازار عراق و در پیش بودن نمایشگاه اختصاصی ایران در بصره، حدود ۴۰ درصد از هزینه‌های حضور شرکت‌ها در این نمایشگاه توسط دولت و در قالب تسهیلات پرداخت می‌شود.
نخستین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بصره عراق در فضایی به وسعت دو هزار متر مربع از ۲۹ اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال جاری و با حضور بیش از ۷۰ واحد تولیدی و صادراتی در محل دائمی نمایشگاه‌های این استان برگزار خواهد شد.
این نمایشگاه در گروه‌های کالایی و خدماتی شامل محصولات و صنایع غذایی، ساختمان و تاسیسات، صنعت و معدن، انرزی (نفت، گاز و پتروشیمی) لوازم خانگی، دارو و تجهیزات پزشکی، محصولات آرایشی و بهداشتی، منسوجات، فرش و موکت، صنایع خودرو، خدمات شهری، حمل و نقل، فناوری اطلاعات و صنایع مخابراتی برپا می شود.
علاقه‌مندان برای مشارکت در نمایشگاه به سایت www.epma.ir  مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۶۰۳۱۳۰۰ و ۰۵۱۳۶۱۵۸ تماس حاصل فرمایند.