IMG_8187
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج نشست فعالان و مسئولان صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت در محل سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
در این نشست هر یک از فعالان اقتصادی و صنعتی، رئسای دستگاه های ذیربط و نمایندگان دانشگاه های استان نقطه نظرات خود را در باب مسائل و مشکلات مختلف آموزشی و پژوهشی در سطح استان بیان ‌کردند.
رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد زیبایی که امروز در آن جمع شده‌ایم، استانی است در همه ی بخشهای مختلف تولید همچون صنعت، کشاورزی، گردشگری و … دچار مشکل است و نیازمند حمایت است.
جبار کیانی پور در ادامه بیان کرد: این استان با همه توانمندی‌هایی که دارد سهم ناچیزی از تولید ناخالص ملی در کشور را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: هر چند که مسئولان از جمله مسئولان صنعتی برای رفع بیکاری زحمت زیادی می‌کشند اما راه به جایی نمی‌برند و همچنان کهگیلویه و بویراحمد استانی پر از جمعیت بیکار است.
این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: اکنون باید بیندیشیم که برای رفع این مشکلات چه باید کرد. وی با نشان دادن تابلویی که پشت سرش قرار داشت و روی آن از ضرورت آموزش و پژوهش برای موفقیت در هر کاری مطلبی نوشته شده بود، اظهار کرد: مشکل اساسی ما همین آموزش، پژوهش و تحقیق است که کمتر به آن توجه کرده‌ایم.
کیانی پور در همین خصوص تصریح کرد: این وظیفه نسل جدید دانشگاه رفته و درس خوانده است که آموزش‌های لازم را در استان برای توسعه کسب و کار و تولید و اشتغال ارائه کند.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج به برخی نابرابری‌هایی که میان این استان با استان‌های دیگر وجود دارد اشاره کرد و افزود: طبق موادی از برنامه پنجم توسعه، دولت باید نابرابری‌ها در امر آموزش را در این استان جبران کند.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان با تأکید بر اینکه صادرات ۴ تا ۵ میلیون دلاری به هیچ وجه زیبنده استان نیست؛ تصریح کرد:با این همه ظرفیت حتما جایی از کار ما عیب و ایراد دارد که صادرات ناچیزی با این رقم اندک داریم.
کیانی پور در پایان با اشاره به اینکه مسئولان کنونی صنعت کشور افراد بی‌تجربه‌ای نیستند، یادآور شد: برای تربیت افراد آموزش دیده در استان‌هایی مانند کهگیلویه و بویراحمد نیاز به اعتبارات آموزشی است که در سال‌های اخیر به فراموشی سپرده شده است.

IMG_8205