اولین نشست بررسی اجرای دستورالعمل واگذاری طرح‌های نیمه تمام استان در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیران کل دستگاههای اداری و رئیس اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد.
جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این نشست اظهار داشت: طرح‌های مهمی بر اساس ظرفیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های مختلف وجود دارد که با مشارکت سرمایه‌گذاران قابلیت تکمیل و عملیاتی شدن را دارند.
وی افزود با توجه به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، واگذاری این طرح ها به بخش خصوصی و فعال شدن آنها تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.
کیانی پور با تاکید بر جذب سرمایه‌گذار برای تکمیل طرح های نیمه تمام افزود: پروژه‌های عمرانی باید به سمتی هدایت شود که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی فراهم شود.
وی در ادامه بیان کرد: ۲۰۰۰ طرح عمرانی با ۱۰ هزار پروژه در کشور وجود دارد که منابع مالی آنها تامین نشده است که اگر با وضعیت بودجه امسال برنامه ریزی شود دوازده سال طول خواهد کشید که این پروژه ها عملیاتی شود.
کیانی پور تصریح کرد: باید مکانسیم قابل اطمینانی نیز برای این واگذاری ها در نظر گرفته شود تا این طرح درگیر رانت و مفسده های دیگری نشود.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بیان کرد: باید پروژه های نیمه تمام استان که قابلیت واگذاری دارند را شناسایی کنیم تا با همفکری برای این امر مورد بررسی قرار گیرند.
وی با بیان اینکه مردم از مسئولان انتظار ایجاد شغل جدید دارند تاکید کرد: با توجه به برداشته‌شدن تحریم‌ها، و کنترل تورم لجام گسیخته‌ای که سرمایه گذاری را تهدید می‌کرد و ازبین رفتن تهدیدهای اصلی اکنون هیچ بهانه‌ای در این خصوص وجود ندارد.