وام نوذری امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور ستار هدایتخواه رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا برگزار شد، گفت: مبلغ ۳۷ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال اعتبار از محل خشکسالی سال ۸۸ در استان اختصاص داده شد.
وی اظهار داشت: این اعتبار بخشی از مبلغ ۲۹۸ میلیارد ریال اعتبار خشکسالی تخصیص یافته مرحله اول امسال به استان است که برای ۳۳ پروژه شامل آب‌رسانی روستایی و عشایری ، فضای سبز شهرها، آبرسانی به اراضی و مطالعه تامین آب شرب و کشاورزی هزینه می‌شود.
نوذری با اشاره به اینکه کل اعتبار خشکسالی امسال در جهت مدیریت خشکسالی برای تامین آب آشامیدنی شهری، روستایی و عشایری، در نظر گرفته شده است، گفت: جداسازی آب آشامیدنی از آب فضای سبز برخی از شهرها و پروژه‌هایی که ماهیت کاهش اثرات و بحران خشکسالی در بخش‌های مختلف کشاورزی دارند و مطالعات تامین آب آشامیدنی از مهم‌ترین اولویت‌های است که این اعتبار باید در این مقوله‌ها هزینه شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی از جمله کشاورزی، منابع طبیعی، آب فاضلاب شهری و روستایی، آب منطقه‌ای، امور عشایر، شهرداری‌ها و محیط زیست به عنوان یک زنجیره مرتبط به هم و با تفکر فرا بخشی برای تقویت منابع آبی زیر زمین، مهار و توسعه منابع آب آشامیدنی، کشاورزی، صنعت، گردشگری و دیگر مصارف در کنار هم در این ارتباط برای افقی دراز مدت با انجام مطالعات دقیق برنامه‌ریزی کنند.
نوذری در پایان خاطرنشان کرد: مبلغ ۲۹۸ میلیارد ریال ۵۰ درصد از اعتبارات خشکسالی اختصاص یافته در سال جاری به این استان است و ۵۰ درصد دیگر در مرحله دوم به استان ابلاغ خواهد شد