رئیس، هیئت رئیسه اتاق ایران و رؤسای اتاق های سراسر کشور در پی تغییر رویکرد دیپلماسی بین المللی با هدف آشنایی بیشتر با ظرفیت های موجود و همکاری های مشترک با کشورهای مختلف از جمله همسایگان، در قالب هیئتی اقتصادی به ترکیه سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج؛ جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج نیز در راستای وظایف اتاق های استانها جهت معرفی پتانسیل های سرمایه گذاری استان خود، جذب سرمایه گذار، آشنایی با تجار و بازارهای ترکیه، بررسی راههای حضور تجار و بازرگانان استان و همینطور صدور محصولات استان به بازار این کشور، در این هیئت حضور دارد.

این هیات با هدف توسعه روابط اتاق‌های بازرگانی ایران و ترکیه و آشنایی با ساختار تشکیلاتی اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های کالایی ترکیه (TOBB) و جهت بررسی زمینه‌های سرمایه‌گذاری مشترک میان دستگاه‌ها و فعالان اقتصادی در دو کشور به ترکیه سفر کرده است.

در این سفر دیدارهایی با حصارجیکلی اوغلو، رییس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های کالایی ترکیه (TOBB)، شرکت در جلسه مشترک با اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های کالایی ترکیه (TOBB) و بازدید از دانشگاه فنی و اقتصادی اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های کالایی ترکیه، شرکت‌های گردشگری و گمرک (GTI) و بازدید از منطقه صنعتی اوستیم انجام خواهد گرفت.

هیات مذکور در ادامه سفر به ترکیه، از تاریخ ۵ تا ۷ آذرماه به استانبول عزیمت و با واردان، رییس شورای روابط اقتصاد خارجی ترکیه (DEIK)، روسای اتاق‌های بازرگانی (ITO) و مقامات صنایع استانبول (ISO) دیدار خواهند کرد.