یاسوج – معاون نیروی انسانی و توسعه مدیریت وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: لازم است که مسوولان و متولیان امور اقتصادی در کهگیلویه وبویراحمد تنها با دید حل مشکلات مردم به مسایل نگاه کرده و با مردم با قوانین و ضوابط سخت برخورد نکنند.

دکتر احمد صادقی گل مکانی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا به برخی از نامه و درخواستهای مردمی در ستاد ارتباطات مردمی هیات دولت در استان اشاره کرد و افزود: بی شک چنانچه بخواهیم با این دید تنها بر اساس قوانین دست و پا گیر راجع به مسایل مالیاتی ، عوارضات ، بخشودگی جرائم و سایر امور مربوط به مسایل اقتصادی مردم برخورد کنیم بسیاری از کارها و مشکلات بدون حل خواهند ماند.
وی بیان کرد: مدیران اقتصادی استان باید حداقل بیش از ۷۰درصد انرژی خود را به امر سرمایه گذاری خارجی معطوف کنند و مشکلات مربوط به تولید و اشتغال را در استان مرتفع کنند.
گل مکانی اظهار داشت: دولت در امر جذب سرمایه گذار و کمک به بخش خصوصی در استان حمایتهای ویژه ای خواهد کرد و نسبت به سرمایه گذاری ۴۹درصد در حوزه های گوناگون امادگی کامل دارد.
وی ، یکی از رسالتها و وظایف مهم وزارت اموراقتصادی و دارایی را در سطح کشور حمایت از بخش خصوصی و اجرای اصل ۴۴قانون اساسی دانست و افزود: باید بخش خصوصی به طور جدی وارد میدان شود وبی شک حمایتها و آمادگی کامل مجموعه دولت و وزارت امور اقتصاد ودارایی ازاین بخش وجود دارد.
صادقی گل مکانی گفت: برای توسعه و پیشرفت همه جانبه استان کهگیلویه وبویراحمد راهی جز سرمایه گذاری داخلی و خارجی وجود ندارد.
او افزود: این استان ظرفیت و پتانسیل لازم برای جذب سرمایه گذاری در حوزه ها و بخشهای مختلف کشاورزی ، صنعت ، راه ، گردشگری و سایر امور زیربنایی را دارد و باید مسوولان اجرایی با همت و کار بیشتر بستر را برای این مهم فراهم کنند.
ابراهیم کشاورز مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این زمینه به ایرنا گفت: بی شک برای برون رفت استان از محرومیت تصمیمات و کارهای زیربنایی فراوانی انجام شده و دولت مصمم است تا نسبت به امر و جذب سرمایه گذاری در استان از هیچ تلاشی فروگذاری نکند