هیئت تجاری اقتصادی استان کهگیلویه وبویراحمد در راستای برنامه های خود در روسیه میهمان اتاق مهم و تاثیر گذار مسکو بود.

این دیدار با حضور اعضای هیئت استان کهگیلویه وبویراحمد متشکل از مقامات دولتی و فعالین بخش خصوصی استان با ریاست استاندار کهگیلویه و و به میزبانی آقای یوری مازوروف در ساختمان اتاق بازرگانی مسکو انجام پذیرفت.

در این دیدار رئیس اتاق بازرگانی مسکو ضمن خوشامد گویی به هیئت ایرانی از توجه بازرگانان ایرانی به بازار روسیه تشکر کرد.

آقای یوری مازوروف که همراه با جمعی از مقامات اتاق مسکو، تجار وبازرگانان شرکت های روسی در این دیدار حاضر شده بود به بعضی از اقلام مصرفی بازار روسیه اشاره کرد و گفت: تجار ایرانی می توانند با توجه به توانایی خود در این بازار رقابتی، جای خود را باز کنند.

رئیس اتاق مسکو با اشاره به مناسبات فوق العاده خوب دو کشور زمینه فعالیت برای بازرگانان دو طرف را مساعد ارزیابی کرد.

در ادامه این دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد به معرفی محصولات استان و ظرفیت های آن پرداخت.

خادمی با اشاره به تولید محصولاتی همچون انواع مرکبات ، گل رز ، گیاهان دارویی و انواع صیفی جات، در استان کهگیلویه و بویراحمد و بازار خوب این محصولات در کشور روسیه، ابراز امیدواری کرد این سفر بتواند زمینه ساز شروع تجارت بین طرفین باشد.

دکتر خادمی به توانمندی استان کهگیلویه وبویراحمد در زمینه نفت اشاره کرد و بیان داشت این استان با تولید بیش از ۲۰ درصد نفت کشور نقش بسیار مهمی را در بخش انرژی کشور ایفا می کند.

در ادامه این نشست رئیس اتاق بازرگانی یاسوج ضمن تشکر از میزبانی اتاق بازرگانی مسکو، دیدارهای تجار و فعالین دو طرف ایرانی و روس را اتفاقی خوب در حوزه تجاری طرفین خواند.

جبار کیانی پور اتاق های بازرگانی را نماینده بخش خصوصی در هر کجای دنیا عنوان کرد و بیان داشت: اتاق های بازرگانی همیشه محفل و مامن تجار بازرگانان بخش خصوصی بوده ویکی از وظایف اصلی و بنیادین آن فراهم آوردن شرایط برای ایجاد ارتباط تجار و فعالین اقتصادی داخلی با تجار بین المللی می باشد.

رئیس اتاق یاسوج اعزام هیئت تجاری را در راستای وظایف ذاتی خود در خصوص آشنایی با بازارهای تجاری جدید عنوان کرد وگفت : سعی برآن شده است که در این دیدارها تجار و بازرگانان دو طرف بتوانند از طریق مذاکرات رو در رو شرایط همکاری های مشترک را فراهم آورند واز این فرصت استفاده کنند.

کیانی پور با توجه به در پیش بودن سفر به استان امسک اظهار داشت: رایزنی های لازم با مقامات این استان انجام پذیرفته است و شرایط را برای برقراری تعامل و مبادلات با تجار این استان و استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم آورده ایم.

در ادامه این نشست تجار و نمایندگان چندین شرکت روسی و همچنین چند تن از فعالین اقتصادی و نمایندگان شرکت های تولیدی استان کهگیلویه وبویراحمد به معرفی خود پرداختند.