استاندار کهگیلویه وبویراحمد رهاورد حضور هفته گذشته خود و جمعی از مدیران استان در همایش فرصتهای سرمایه گذاری در هندوستان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با رایزنی هایی که در این زمینه انجام شد برخی از سرمایه گذاران هندی برای سرمایه گذاری در این استان اظهار تمایل کردند.

مهندس  قوام نوذری  در جمع مدیران اجرایی استان، افزود: در این همایش و حاشیه های آن طی نشستها و رایزنی های مختلفی که با سرمایه گذاران، مسوولان و مقامات عالی رتبه کشور هندوستان انجام گرفت نتایج خوب و مثبتی عاید استان کهگیلویه وبویراحمد در زمینه سرمایه گذاری شد.
وی بیان کرد: در این همایش برخی از پروژه های مهم با هزینه های سنگین در استان از قبیل معدن فسفات و چندین طرح صنعتی و اقتصادی دیگر از جمله سدهای در دست اجرا در سطح استان مورد بررسی قرار گرفتند و پیش بینی می کنیم در آینده ای نزدیک شاهد ورود  سرمایه گذارانی از کشور هندوستان برای اجرای برخی  پروژه ها باشیم.
نوذری، سفرهای خارجی برخی از مسوولان و متولیان امور اقتصادی استان به ویژه بخش خصوصی را به خارج از کشور ضروری عنوان کرد و گفت: باید سعی شود تا با برنامه و آینده نگری روشن و مثبتی در این گونه سفرها حضور یابند و بتوانند استان کهگیلویه وبویراحمد را با توجه به پتانسیلها و ظرفیتهای بالای اقتصادی که در حوزه های مختلف دارد به سرمایه گذاران بشناسانند.
وی ، با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاران که در شهریورماه امسال در استان برگزار خواهد شد، افزود: ضروری است تمامی مسوولان اجرایی و متولیان امور اقتصادی به ویژه بخش خصوصی نهایت بهره و استفاده لازم را از این فرصت طلایی ببرند.
وی گفت: با توجه به این موضوع که ایرانیان خارج از کشور با زبان، فرهنگ کشور آشنا هستند، مزیت بسیار خوبی است که از سرمایه های مادی و معنوی آنها برای توسعه اقتصادی استان و کشور استفاده نماییم.
نوذری ، از سازمانهای جهاد کشاورزی ، صنایع و معادن و گردشگری خواست فرصتهای سرمایه گذاری در زمینه های مربوطه را با مطالعه بیشتر و کار کارشناسی تهیه نمایند تا در زمان مورد نظر در اختیار سرمایه گذاران قرار داده شوند.
وی تلاش تمام ارگانها و دستگاههای اجرایی استان را برای برگزاری همایش سرمایه گذاران خارج از کشور در استان ضروری اعلام کرد و گفت: شایسته است با برنامه ریزی مناسب نهایت بهره وری را از این همایش داشته باشیم.
همایش “معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در هند ” با حضور وزیرامور اقتصادی و دارایی و همچنین صاحبان پروژه‌های سرمایه گذاری خارجی کشورمان در مرکز نمایشگاهی هند در دهلی نو ۱۷ تیر برگزار شد.
کنفرانس تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در هند در ۱۱ پانل تخصصی شامل نفت، گاز و پتروشیمی،صنایع و تجهیزات حمل و نقل ،خودروسازی وصنایع وابسته ،استخراج و فرآوری مواد معدنی، ماشین آلات و دستگاههای مکانیکی،داروسازی ، نساجی ، چرم ، چوب و کاغذ،بخشهای نیروگاهی، فناوری اطلاعات و خدمات مشاوره ای، محصولات شیمیایی و فلزات با حضور صاحبان پروژه‌ها و سرمایه گذاران هندی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است که با رشد متوسط بیش از ۸ درصد، طی سالهای گذشته به قدرت بزرگ اقتصاد جهانی تبدیل شده است و اکنون با تولید ناخالص داخلی ۳/۶۱۱ تریلیون دلار و ذخایر ارزی بیش از ۲۷۵ میلیارد دلار ،از شرکای اصلی جمهوری اسلامی ایران در آسیا محسوب می شود.