رزش دلاری  صادرات محصولات صنعتی و معدنی استان کهگیلویه و بویراحمد دردوازده ماهه  سال ۱۳۸۸ نسبت به مدت مشابه سال  قبل بالغ بر۱۸۶%درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع و معادن استان ،  رئیس سازمان صنایع و معادن با بیان این مطلب ،‌ افزودند:

ارزش دلاری صادرات محصولات صنعتی و معدنی استان کهگیلویه و بویراحمد دردوازده ماهه  سال۸۷ مبلغ ۴۴۲۰۱۱۰  دلار بود  که با تلاش بخش صنعت و معدن استان همت واحدهای دارای توان صادراتی و رقابتی ، این رقم دردوازده  ماهه  سال ۱۳۸۸ به مبلغ  ۱۲۶۴۰۹۸۶ دلار رسیده است و نسبت به مدت مشابه در سال  ۸۷  رشد ۱۸۶%داشته است.

حیدرپور اشاره کرد ، ۹۵درصد صادرت غیرنفتی استان مربوط به بخش صنعت ومعدن است.

مهندس حیدرپور  محصولات صادراتی این استان  را در چند ماهه اخیر انواع نوشابه و آبمیوه ، پودر و عصاره  شیرین بیان ، انواع   موکت و  سیمان خاکستری عنوان نمودند و  بازار های صادراتی را کشورهای آلمان ، فرانسه ، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و کشورهای تازه استقلال یافته حوزه دریای خزر نام برد و با اشاره به نزدیکی استان به بنادر جنوبی کشور و وجود پتانسیلهای صنعتی و معدنی بالقوه ، موقعیت استان را برای تولید و صادرات محصولات صنعتی و معدنی بسیار مطلوب توصیف کرد.

وی در ادامه افزود: توسعه صادرات باعث رشد جامعه ،کاهش بیکاری،افزایش رفاه اجتماعی ،توسعه مهارت های انسانی،پیشرفت تکنولوژی وارتقای فرهنگی جامعه می شود که با گسترش جاده های ارتباطی و نزدیکی این استان به استانهای توسعه یافته و صنعتی، استان پل ارتباطی جنوب به مرکز و شمال کشور خواهدشد که این خود باعث رونق صنعتی و معدنی و یکی از مزیتهای مهم جهت سرمایه گذاری در این منطقه میباشد.

محمدحسین حیدرپور حمایت از واحدهای صنعتی و صنایع معدنی با اولویت  صادراتی و رقابتی در بازارهای منطقه ای و جهانی و به تبع آن رشد صادرات غیر نفتی استان وصادرات کالاهای تولیدی  را از برنامه های سال ۱۳۸۹ سازمان صنایع و معادن برشمرد.