رئیس سازمان صنایع و معادن کهگیلویه و بویراحمد گفت: موقعیت استان کهگیلویه و بویراحمد برای تولید و صادرات محصولات صنعتی و معدنی بسیار مطلوب است.

به محمدحسین حیدرپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آن زمان تاکنون بیش از ۶۰۰ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: بخش صنعت و معدن محور اساسی توسعه و پیشرفت استان، ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و زمینه‌ساز رشد و تقویت سایر بخش‌های اقتصادی استان است.
حیدرپور تصریح کرد: دستاوردهای چهار ساله صنعت و معدن استان در دولت نهم برابر با کل تاریخ صنعتی استان از زمان راه اندازی نخستین کارخانه کهگیلویه و بویراحمد تا پایان سال ۱۳۸۳ است.
وی گفت: با توجه به اتخاذ رویکردهای حمایتی از واحدهای تولیدی صنعتی که دارای محصولات رقابت‌پذیر و صادراتی هستند و با تلاش دست اندرکاران صنعت و معدن استان صادرات تولیدات صنعتی و معدنی کهگیلویه و بویراحمد در چهار ماهه اول سال به بیش از ۲۰۰ درصد رسیده است.
رئیس سازمان صنایع و معادن کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: محصولات صادراتی این استان در چند ماهه اخیر انواع نوشابه، آبمیوه، پودر و عصاره شیرین بیان، انواع موکت و سیمان خاکستری بود.
وی افزود: بازار‌های صادراتی این محصولات کشورهای آلمان، فرانسه و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و کشورهای تازه استقلال یافته حوزه دریای خزر است.
حیدرپور با اشاره به نزدیکی استان به بنادر جنوبی کشور و وجود پتانسیل‌های صنعتی و معدنی بالقوه، گفت: موقعیت استان کهگیلویه و بویراحمد برای تولید و صادرات محصولات صنعتی و معدنی بسیار مطلوب است.
رئیس سازمان صنایع و معادن کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با گسترش جاده‌های ارتباطی و نزدیکی این استان به استان‌های توسعه یافته و صنعتی، استان پل ارتباطی جنوب به مرکز و شمال کشور خواهد بود که این خود باعث رونق صنعتی و معدنی و یکی از مزیت‌های مهم جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه است.