معاون برنامه ریزی استانداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرحهای سرمایه گذاری استان برآورد و این مبلغ هم به مرکز اعلام نیاز شده است.

مهندس عبدالحسین نافیان در گفت و گو با پایگاه خبری استانداری، افزود: ۱۵هزار میلیارد ریال آن طرحهای صنعت و معدن، ۱۰هزار میلیارد ریال طرحهای کشاورزی و پنج هزار میلیارد ریال هم طرحهای گردشگری است.

وی تصریح کرد: اعتبار لازم برای تعهد ۱۲هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی برای امسال استان، تامین اعتبار برای طرحهای سرمایه گذاری در همه بخشها و طرحهای نیمه تمام ، مشکل دار و راکد  و فاصله زیاد میزان منابع با مصارف و محدود بودن منابع موجود بانکی و همچنین مسئله معوقه ها در استان مشکلاتی است که در این استان داریم و با تمام توان در تلاش برای رفع  آنها هستیم.

نافیان گفت: به همین منظور جندین بار در مرکز پیگیر این مسایل بوده ایم تا اینکه تیمی مرکب از کارشناسان به همراه مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی کشور به استان آمدند و مسایل از نزدیک مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در این استان با اینکه توانمندها بالا و نیازها و مشکلات نامحدود و فراوان است اما منابع محدود می باشد و با اینکه این مسئله دغدغه همه مسوولین، سرمایه گذاران و مردم این استان برای رونق اقتصادی و اشتغال است، در همین رابطه اقداماتی در شرف انجام است.

وی با بیان اینکه، شرایط استان به خوبی مورد توجه قرار گرفته است و با عنایتی که شخص رییس جمهور به این استان و مردم عزیر این استان دارند و تلاش و پیگیری هایی که شخص استاندار بعمل می آورند، اظهار امیدواری کرد: عنایت و مساعدت لازم در تامین منابع مالی بانکها و رفع سایر مشکلات صورت بگیرد.

به گفته نافیان، با همه امتیازات و مزایایی که این استان دارد اگر بانک مرکزی نسبت به تامین اعتبار و تجدید منابع مالی بانکهای اقدام نمایید قطعا بسیاری از مشکلات، تنگناها و نارساییها بر دوش مردم استان برداشته خواهد شد و این انتظار است که استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شرایط خاص آن بطور ویژه مورد توجه قرار بیگرد.