استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت :توسعه استان که در گروی مدیریت هدایت شده، جذب سرمایه گذار، مشارکت مردم و همراهی رسانه های جمعی است، باید دغدغه مدیران باشد.

مهندس قوام نوذری در نشست هماهنگی برپایی همایش بین المللی سرمایه گذاری ایران در یاسوج، افزود: در جذب سرمایه و سرمایه گذار همه توجهات  به سمت مناطق کمتر توسعه یافته و غیر برخوردار است و این یک فرصت برای مدیران ما می باشد.

استاندارتصریح کرد: دولت هم با برنامه ریزی و سیاست گزاری حمایت و نظارت کاملی بر امر سرمایه گذاری دارد و شرایط را به گونه ای مهیا کرده است که شبکه تولید، توزیع و مصرف بطور زنجیروار در دست بخش خصوصی قرار بگیرد و این بزرگترین فرصت ایجاد شده برای حضور سرمایه گذاران در عرصه اقتصادی  می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری، نوذری اظهار داشت: در این خصوص اصل ۴۴قانون اساسی سیاستهای کلی را بیان کرده است و مقام معظم رهبری راه و مسیر حرکت را بطور کامل شفاف روشنگری فرموده اند و این مسئله هم نقشه و مسیر راه برای مدیران و سرمایه گذاران می باشد.

به گفته نوذری، سرمایه گذار باید از فرصت پیش آمده نهایت تلاش  را برای تقویت بینه مالی و اقتصادی خود، سود رسانی به مردم و منفعت جامعه بکار گیرد.

وی با بیان اینکه، در بحث مدیریتی هم ماموریتها مشخص است و رییس جمهور مسوولیتها را به استانها تفویض اختیار کرده است و استان هم به شهرستانها، گفت: مدیر یعنی نیروی کششی برای انجام ماموریتها و کارها ، باید بتواند مجموعه خود را با طرح برنامه پویا، خلاق، سازنده و در راستای رضایت حضرت حق و مردم و نسبت به نیاز، منابع و استعدادها به حرکت در آورد.

استاندار یاد آور شد: اکنون که همه بسترها برای سرمایه گذاری یا مشارکت بخش خصوصی فراهم شده است و همایش بین المللی سرمایه گذاری ایران در ۲۸و ۲۹ماه جاری در یاسوج  برگزار می شود،مدیران باید با تمام اهرمهای مدیریتی و حمایتی و اختیاراتی که دارند در جذب سرمایه گذار تلاش کنند.

نوذری همچنین به نقش موثر رسانه ها هم اشاره کرده و گفت: رسانه ها هم با داشتن آمار و اطلاعات کامل از منابع موثق به خوبی می توانند در اطلاع رسانی، روشنگری، امیدوار کردن سرمایه گذار به آینده خود و سرمایه اش زمینه مشارکت را برای سرمایه گذاران فراهم کنند.

وی تصریح کرد: از رسانه های نوشتاری، الکترونیکی، شنیداری و دیداری انتظار می رود، با تعامل  بیشتر و به عنوان اهرمی حرکتی در ارتباط با امور مردم، فعالیتهای دستگاهها، استعدادها و توانمندیها، تبدیل تهدیدها به فرصتها بدور از جانبگرایی خطی و قومی دغدغه های استان و درد مردم را بشناسند و در راستای ارزشهای نظام برای رفع مشکلات و نیازهای استان تلاش کنند .

استاندار با بیان اینکه، می توان این استان را با وحدت سرمایه های بزرگ و کوچک به استانی تولیدی، اقتصادی و عرضه کننده تبدیل کرد، افزود: بانوان هم می توانند سهم بسزایی در سرمایه گذاری داشته باشند، بطوریکه با اندک سرمایه های خود در شرکتها و مشارکت در تعاونیها ، وضعیت اقتصادی خانواده را بهبود بخشند.

نوذری گفت: بنگاههای اقتصادی زود بازده در تقویت تولید و اشتغالزایی موثر بوده و هست و گردش چرخه تولید از همین بنگاههای اقتصادی زود بازده آغاز و پله پله مسیر توسعه اقتصادی، تولید و اشتغال را طی می کند و زمینه را برای  سرمایه گذاری در بنگاههای اقتصادی بزرگتر فراهم می نماید.