نایب رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با بیان اینکه حضور نمایشگاه‌های بین‌المللی موجب لینک با بازار می‌شود، گفت: بازار یاسوج بدون وجود نمایشگاه‌های بین‌المللی همچنان در وضعیت انسداد است.

 چنگیز هاشمی در نشست مسئولان صنعت و معدن استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جوان بودن استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: به همین دلیل نباید برخی قوانین که برای استان‌های دیگر وضع می‌شود در حوزه کار و تولید و اقتصاد برای ما هم به عنوان یک استان جوان وضع و اعمال شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: استان دارای شرایطی خاص است و صنایع آن نیز دارای این وضعیت است که با برخی قوانین سختگیرانه از جمله همین قانون مالیاتی مربوط به کارخانجاتی که تا شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها قرار دارند، مشکلات زیادی برای واحدهای صنعتی و تولیدی ایجاد می‌شود.

این مسئول، قد و قواره استان کهگیلویه و بویراحمد را در بحث صنعت در حد و اندازه استان‌های بزرگی چون اصفهان ندانست که بتوان قوانین سختگیرانه برای آن اعمال کرد که همین موجب رکود تولید در استان و تعطیلی کارخانجات خواهد شد.

هاشمی سپس به یکی دیگر از مشکلات استان در بحث راکد ماندن حضور نمایشگاه‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: باید بپذیریم که بازار یاسوج بازار انسداد است و به دلیل نبود چنین مراکزی همانند شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی با سایر بازارها لینک نیست.

نایب رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با انتقاد از آنچه که وی آن را دور باطل می‌نامید، افزود: در کجا باید ارتباط تولیدکننده و فروشنده را ایجاد کرد تا بتوانیم بحث رقابت را هم داشته باشیم و چگونه بدون وجود شرکت نمایشگاه‌ها می‌توانیم وارد عرصه رقابت شویم.

وی هویت بازار یاسوج را منوط به برقراری ارتباط میان فروشنده و تولیدکننده دانست و گفت: این بازار بدون این کار هویتی پیدا نخواهد کرد.

این مسئول و کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به این که در سطح استان امنیت قوانین را می‌خواهیم، افزود: قوانین در ادارات ما امروز به یک گونه و فردا به گونه‌ای دیگر اعمال می‌شود.