استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تحول در ایجاد فرصت سرمایه گذاری و اشتغال در همه بخش ها و تلاش برای ریشه کن شدن بیکاری اولویت کاری در سال ۱۳۹۰ است.
قوام نوذری در شورای اداری استان در یاسوج، افزود: تدوین و تکمیل سند ملی اشتغال، استانی و شهرستانی، تشکیل سازمان ملی مهارت برای انجام آموزش ها و حرفه های لازم ویژه مناطق، فراهم کردن زمینه اشتغال های کم هزینه، فعال تر شدن بخش خصوصی در سرمایه گذاری و افزایش اعتبارات عمرانی از بسترهای مهم ریشه کنی بیکاری است.
وی اظهار داشت: استان دارای شرایط متفاوت نسبت به گذشته است و با فراهم شدن زیر ساخت ها در بخش های مختلف راه ، آب، کشاورزی، صنعت، گردشگری و فعال شدن بخش خصوصی، استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی از مشارکت در طرح های اقتصادی و تولیدی و از سویی افزایش تسهیلات در سال آینده، فرصت را برای اشتغال جوانان فراهم کرده است.
نوذری اظهار داشت: هر چند تعهد ایجاد اشتغال استان برای سال آینده ۱۶ هزار و ۵۰۳ نفر است اما با توجه به فراهم بودن مجموعه عوامل برای ایجاد فرصت های اشتغالزایی در همه بخش ها، مدیران باید کمر همت ببندند و در تحقق اشتغال بالای ۳۰ هزار نفر تلاش کنند.
نوذری، به فراهم کردن بستر های لازم برای رونق بیشتر اقتصادی و سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: برای اینکه در بخش اقتصادی تحول ایجاد کنیم باید به تربیت تاجر بپردازیم و در همایش های مختلف استانی، ملی و بین المللی مشارکت جدی داشته باشیم.
استاندار با تاکید به اینکه، به آینده استان فکر کنیم و سراغ طرح ها و پروژه هایی برویم که اثرات شگرفی برای توسعه و اشتغال استان داشته باشند، افزود: در استان به دلیل وجود منابع فراوان و پتانسیل های بالا زمینه تلاش و ایجاد فرصت کار و فعالیت برای مدیران وجود دارد.
نوذری تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی استان با همت و تلاش خود کاری کنند که در سال ۹۰ استان در کشور مطرح شود.
وی با اشاره به اینکه، اکنون که بسیاری از مشکلات استان رفع و زیر ساخت ها تکمیل و یا در حال انجام است، استان آماده و مستعد برای توسعه و اشتغال است، افزود: کهگیلویه و بویراحمد در آستانه جهش در زمینه اشتغال است و مدیران باید پیشنهادات و طرح های بیشتری برای راه گشایی اشتغال ارایه دهند.
استاندار به جذب سرمایه گذار و مشارکت جدی مردم در امور اقتصادی و تولیدی در همه بخش ها تاکید کرد و گفت: در سال گذشته همایش سرمایه گذاری با ۱۱۶طرح ارایه شده که ۱۱مورد آن منحر به تفاهم نامه شد و این همایش به لحاظ کیفی منحصر به فرد بود.
نوذری، دور سوم سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان که با برکات و دستاوردهای خوبی همراه بود، دو شهرستان و تعدادی بخش و شهر تازه تاسیس در استان، استقلال و ارتقاء برخی از دستگاه ها، ایجاد ۱۷هزار شغل، به بهره برداری رسیدن بیش از ۵۰۰ پروژه عمرانی و اجرایی شدن ۲۰هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر با سرمایه گذاری ۲۷۰میلیارد تومان را برخی از کارهای انجام شده در سال ۸۹ برشمرد.
استاندار، بیداری و حرکت های مردمی کشورهای اسلامی برگرفته از انقلاب اسلامی را از تحولات بزرگ بسیار مهم جهانی دانست و حماسه هایی که ملت بزرگ ایران اسلامی و به خصوص مردم سربلند و ولایتمدار این استان در صحنه ها و عرصه های مختلف آفریده اند که باعث کور شدن چشم فتنه و دشمنان شد را از دیگر دستاورد ها در سال ۸۹عنوان کرد.
وی یاد آور شد: این استان در سال گذشته در زمینه سفرهای نوروزی در سطح کشور جز استان های برتر بوده و در سالجاری باید با آمادگی کامل و بیشتری به استقبال مسافران نوروزی برود.