جلسه کارگروه تخصصی کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان پیش از ظهر امروز با حضور معاون اقتصادی اداره کل اطلاعات استان ، معاون دادستان استان ، سربازرس سازمان بازرسی استان، قائم مقام صدا و سیمای مرکز استان ، دبیر شورای عالی بانکهای استان، رئیس گروه سازمان امور اقتصادی و دارایی استان، معاونت برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان ،معاونت برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی،صنایع ،معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست با اشاره به سه دستور کار اصلی دولت برای سال جدید، رونق کسب و کار، اشتغال و توسعه صادرات غیرنفتی؛ افزود: بخش خصوصی یکی از کمیته های بسیار تاثیر گذار برای تحقق این سیاست های ریاست محترم جمهور را کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری می داند.

جبار کیانی پور بیان کرد: در سالهای اخیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری در استان کهگیلویه وبویراحمد بسیار فعال بوده و بخش خصوصی امیدوار است با ادامه این حمایت های قضایی از سرمایه گذاری مشروع شاهد رونق کسب و کار در استان باشیم.

کیانی پور در ادامه با اشاره به ظرفیتهای صدا وسیما جهت تشویق سرمایه گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید ظرفیت های استان را در زمینه سرمایه گذاری شناسایی کرده و راهکارهایی که در جهت رونق اقتصادی تاثیرگذار هست را توسط صداوسیما عملیاتی کنیم.

رئیس اتاق یاسوج تصریح کرد: استفاده صداو سیمای استان از کارشناسان و متخصصینی که تجربیات عملی کافی در این زمینه داشته اند بسیار اثرگذار خواهد بود. کیانی پور ادامه داد: بخش خصوصی آمادگی دارد تا با همراهی صدا وسیما قابلیت های سرمایه گذاری استان، اولویت های اقتصادی و سرمایه گذاری و همچنین آموزش های لازم در این خصوص را از طریق این رسانه اطلاع رسانی کند.

در ادامه این نشست رستگار معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: در سالهای اخیر تجربه های خوبی در توسعه صنعت کشاورزی استان نداشته ایم و این درحالی است که بخش کشاورزی می تواند با حمایت بخش های مختلف و اطلاع رسانی رسانه ملی در امر سرمایه گذاری موفق باشد.

نواب دانشی سربازرس بازرسی کل استان نیز در ادامه ضمن اشاره به اهمیت وجود زیرساخت های مختلف در امر سرمایه گذاری، افزود: باید در ابتدا بستری برای سرمایه گذاری در استان مهیا شود و پس از آن با کمک صداوسیما سرمایه گذاران را برای ورود به این استان تشویق کنیم.

در ادامه دارا فرامرزی سرپرست اداره طرح ها و برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش پررنگ صداوسیما در جهت توسعه همه جانبه استان، افزود: بهتر است قبل از مطرح کردن ظرفیت ها در صداوسیما ابتدا زیرساخت ها بررسی و امکان سنجی شود. وی ادامه داد: با دعوت از از سرمایه گذاران فعال و موفق که تجربیات عملی داشته اند و استفاده از این تجربیات و همچنین ارائه تخفیف های تبلیغاتی برای تولید کنندگان استان می تواند به بخش تولید این استان کمک شایانی کرد.

محمد رشید جبا دبیر شورای عالی بانکهای استان نیز در این نشست گفت: صداوسیما با نقش تاثیر گذارش می تواند تمامی داشته های ما در استان، تولیدات و کارخانه جات موفق را به مردم استان و کشور بشناساند که این امر موجب خواهد شد تولیدکنندگانی که توان تبلیغات را ندارند محصول خود را معرفی کنند.

در ادامه این نشست نوذر استوار قائم مقام صدا و سیمای مرکز استان با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته توسط صدا و سیمای استان در جهت معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان و میزگرد های اقتصادی پخش شده توسط این رسانه، افزود: پرداختن به امور اقتصادی استان بخشی از تعهدات این مرکز می باشد، وی بیان کرد: مرکز صداوسیمای استان آمادگی دارد تا با امضای یک تفاهم نامه با بخش خصوصی و و همچنین متولیان اقتصادی دولت در قالب برنامه های مشارکتی صداوسیما از ظرفیت های این مرکز جهت تشویق سرمایه گذاران برای ورود به استان کهگیلویه وبویراحمد استفاده کند.