20111012104439_DSC06074

رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: یکی از اهداف و سیاست های اصلی این سازمان در سال جاری توسعه کشاورزی در تمام نقاط استان است .

جعفر گرجی پور درمراسم تودیع و معارفه روسای قدمی و جدید اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی افزود:تا قبل از پیروزی انقلاب میزان تولید انواع محصولات کشاورزی درکشور بسیار پایین بود و ملت ایران نیز بیشتر مصرف کننده بودندو مکمتر تولید می کردند.وی بیان کرد:اکنون به برکت اقلاب جهتش چشمگیری درتوسعه کشاورزی ایران بوجود آمده و دارای جایگاه شایسته ای در منزقه و جهانشده است.گرجی پور اظهار داشت : تولید محصولات کشاورزی  در اولای پیروز یاقنلاب سالانه ۱۹میلیون تن بود در حالی که این مزان هم اکنون به ۱۰۷میلیون تن درسال رسیده است .وی عنوان کرد : ایران تاقبل از پیروزی انقلاب ۸۵درصد از محصولات کشاورزی مورد نیاز خود را از خارج وارد می کرد ولی اکنون واردات به اندازهبسیار محدودی انجام می شود ود ربسیاری از مواقع صادرکنده نیز است .

گرجی پور ابراز داشت : ایران در بحث گندم به خود کفایی رسیده و دوسال است که گندم را صادر می کند و درچند محصول کشاورزی از قبیل گردو، برنج، سیب، عسل وماهی به تولید یک رقمی در سطح کشور دست یافته است. وی افزود: برای جبران خشکسالی و تامین آب مورد نیاز بهمئی سد ایلی آباد در بخش ممبی درحال ساخت و عملیات اجرایی دومین سد این شهرستان نیز بزودی آغاز می شود .

گرجی پور گفت: اقدامات اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی در زمینه توسعه باغات، ایستگاه پمپاژ، دامپروری ،وسایت گلخانه ای که تا دهه فجر امسال به بهره برداری می سد مطلوب و قابل تقدیر است. فرماندار بهمئی نیز در این مراسم، خدمات رسانی به این شهرستان با توجه به محروم بودن آن را وظیفه تمام مسئولان استان دانست. سید محمد ظاهر سیاوش گفت: اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی با دارا بودن پتانسیل قابل ملاحظه در ابعاد مختلف می تواند در رفع محرومیت  از این شهرستان نقش بسزایی  ایفا کرده و اقدامات مهمی انجام دهد.دراین مراسم نقدی پور به عنوان رئیس جدید جهاد کشاورز شهرستان بهمئی منصوب و از خدمات ابوالحسن صداقت کیش رئیس سابق این اداره تجلیل شد.