کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان در تاریخ ۶/۱۲/۹۰ در محل سالن جلسات دادگستری کل استان با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان و اعضاء کمیته و جمعی ازفعالین اقتصادی استان تشکیل گردید.
دکتر علی جمادی رئیس کل محترم دادگستری استان در این در خصوص حمایت از سرمایه گذاران اظهار داشت: هدف از مجموعه سرپرستی دادگستری استان حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد یک محیط امن در رابطه با سرمایه گذاری است و تمام تلاش خود را در راستای پیشگیری باید انجام دهیم.  وی در خصوص برنامه های حمایتی از سرمایه گذاری افزود: پرونده های واحدهای تولیدی و صنعتی خارج  از نوبت و بصورت فوق العاده رسیدگی می شود و با افرادی که به نحوی برای این واحدها ایجاد مزاحمت نمایند نیز برخورد لازم صورت خواهد گرفت.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه، برقراری امنیت را لازمه شروع یا ادامه فعالیت در یک واحد تولید برشمرد و گفت: تمام تلاش دستگاه قضایی و دادگستری  استان مبنی بر پیشگیری از وقوع جرم است و آن را در دستور کار اولویت قرار داده ایم.
بعد از ایشان رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گزارشی در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی با بانکهای عامل ارائه نمودند.
در ادامه این جلسه آقای مختار کوشا دادستان محترم مرکز استان نیز طی سخنانی در خصوص حمایت از سرمایه گذاران به شرایط زمانی و مکانی ضرورت ایجاب امنیت اشاره نمود و گفت لازم است برای ایجاد امنیت توام با احساس امنیت برای سرمایه گذاران در چارچوب قوانین و مقررات اقدامات جدی صورت پذیرد و زمینه پیشرفت، ترقی و توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی در اجرای قوانین و مقررات و سیاستهای کلی نظام فراهم گردد که طبعا این حرکت زمینه را برای کارآفرینی،اشتغال، توسعه و تکامل و ترقی جامعه در پی خواهد داشت. در ادامه هریک از اعضای به ایراد دیدگاههای خود در خصوص حمایت از سرمایه گذاری در استان پرداختند و سپس موارد زیر مقرر گردید:
۱- هیاتی مرکب از استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان بازرسی، اطلاعات، بانکها و بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و در صورت لزوم سازمان یا اداره مربوطه، جهت بررسی و حل مشکلات مربوط به وامها و واحدهای تولیدی و صنعتی تشکیل گردد.
۲ – رسیدگی به پرونده های مربوط به واحدهای تولیدی و صنعتی پس از اعلام شکایت صاحبان و سازمان صنعت، معدن و تجارت به دادسرا خارج از نوبت باشد.
۳ – ستاد تسهیل در سازمان صنعت، معدن و تجارب استان درخصوص تعیین تکلیف وامهاو اقساط معوقه گردد. مراتب جهت استحضار و بهره برداری لازم ارسال گردد.