20120628061203_13910401000194_PhotoA

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج عنوان کرد:

فعالیان اقتصادی بسیجیان خط مقدم مبارزه باتحریم ها هستند .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با بیان اینکه  فعالان اقتصادی بسیجیان خط مقدم مبارزه با تحریم ها هستند گفت: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری در این برهه عمل کنیم بی شک همه توطئه ها نقش بر آب میشود.

جبارکیانی پور در نشست اعضای اتاق یاسوج با نماینده مردم بویردحود و دنا درمجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حضور نمایندگان این استان در کمیسیون های تخصصی مربوط به بخش های مهم اقتصادی موجب  امیدواری اعضای اتاق بازرگانی به حضور در فضای تولید و سرمایه گذاری شده است .

رئیس اتاق بازرگانی وصنایع و معادن و کشاورزی یاسوج ادامه داد : اتاق بازرگانی تنها تشکل قانون بخش اقتصادی کشور است که نقش مشاور برای قوای سه گانه کشور دارد.

اتاق بازرگانی  مشاوری امین برای سه قوه است .

وی اعضای اتاق بازرگانی را مشاورانی امین در استان ها برای بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی و دولتمردان دانست وگفت: درطول دوره های گذشته اتاق بازرگانی با یک نگرش علمی ارتباط سازنده ای با مجموع سه قوه در ارتباط با بخش خصوصی داشته که نمونه عینی آن با مجلس بوده است .

کیانی به مشاوره اتاق بازرگانی  درزمینه  قانون بهبود کسب و کار درمجلس وحضور اتاق بازرگانی  درکمیسیون ها و جلسات آنها شااره کرد وگفت: امروز شرایط اقتصادی کشور ویژه است که  همه باید در قوا و دستگاهها ی مختلف با تعامل نقشه های دشمن رانقش بر آب سازیم.

فعالان اقتصادی بسیجیان  خط مقدم مبارزه با تحریم ها هستند.

کیانی ادامه داد: امروز دشمن از دستیابی ما به دانش بومی هسته ای به وحشت و هراس افتاد و هر روزه شاهد حرکات ناجوانمردانه  از سوی انها هستیم که اقتصاد و فعالان اقتصادی در خط مقدم این مبارزه و مقابله قرار دارند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به این که تاوان این دشمنی رابیش ازهمه حوزه اقتصادی  پس می دهد ، افزود: افزایش نرخ ارز و افزایش نرخ بیمه و قفل کردن بانک مرکزی از اختلالاتی است که پیش روی بخش اقتصادی قرار دارد.

فرمان تولید ملی و حمایت از سرمایه و سرمایه گذار ایرانی بهترین  نسخه ای بود که رهبری دراین سال برای ما پیچیدند و اگر به فرمایشات ایشان  دراین برهه عمل کنیم بی شک همه توطئه ها نقش بر آب می شود.

کیانی تیم اتاق بازرگانی  هر استان را از اندیشمندان حوزه اقتصاد دانست و گفت: نمایندگان مردم در مجلس نباید ارتباط خود رابا این اتاق قطع کنند، چرا که اتاق بازرگانی  بهترین مشاور برای نمایندگان  در حوزه اقتصاد هستند..

وی از راه اندازی اتاق نمایندگان دراتاق بازرگانی  خبر داد و گفت: در هر زمان  و در هر شرایطی  آماده همکاری با مجمع نمایندگان استان هستیم.

برخی به دنبال شبهه‌ناک کردن فضای اقتصادی استان هستند

این فعال اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان کوچکی هستیم و همه فرصت‌های سرمایه‌گذاری نیز برای ما فراهم است، تصریح کرد: به دلایل مختلف از جمله شبهه‌ناک بودن فضای کار و سرمایه‌گذاری حدود ۴۰ سال از قافله سرمایه‌گذاری در کشور عقب مانده‌ایم.

کیانی با بیان اینکه هرگاه خواستیم در استان کار کنیم بدون مطالعه به ما انگ می‌چسبانند، افزود: این فضای سالم و درستی نیست که اگر خواستید در استان کار کنید افرادی غیر متخصص و بدون عنوان به شما انگ بچسبانند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج عنوان کرد: باید استان را از فضای کنونی بیرون ببریم و برای فراهم کردن بستر لازم رسانه‌ها و صدا و سیما به میدان بیایند.

کیانی با اشاره به اینکه همه وظیفه داریم امنیت سرمایه‌گذاری در استان را فراهم کنیم، گفت: برخی در این میان به فکر ناامن کردن فضا هستند که باید همه با هم به فکر تأمین فضای امن سرمایه‌گذاری باشیم.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد اسیر نگاه شک‌آلود است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متأسفانه از گذشته تاکنون نگاهی شک‌آلود و تردید‌آمیز مانع از تحقق فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان از حالت قوه به فعل شده است.

20120628063714_13910220000005_PhotoA
غلام‌محمد زارعی امروز در جمع اعضای هیئت‌های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی یاسوج با اشاره به کارکردهای مهم این اتاق اظهار کرد: متأسفانه برخی از صنعتگران و مدیران ما به درستی وظیفه و کارکردهای مثبت و اثرگذار این اتاق را نمی‌دانند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: این مجموعه حلقه واسطه بین دولت و بخش خصوصی بوده و دارای ظرفیت‌های بالای علمی و کارشناسی برای پیگیری توسعه صنعت و بازرگانی در کشور است.

زارعی در ادامه با بیان این‌که فرمان رهبری نامگذاری سال نبود بلکه معظم‌له نقشه راه را برای ما ترسیم فرمودند، تصریح کرد: اکنون هم دولت و هم مجلس و تمام بخش‌های اقتصادی کشور و به ویژه بخش خصوصی باید با الهام از این نقشه راه به وظایف خود که تسریع در امر تولید و جذب سرمایه‌گذار داخلی است به درستی عمل کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد این وظیفه ۱۰ و بلکه ۱۰۰ برابر است چراکه در بحث توسعه، استان آخر کشور هستیم.

در بحث سرمایه‌گذاری چشم‌ها را باید شست و جور دیگری به موضوع نگریست

زارعی خاطرنشان کرد: همه چیز داریم و از نظر منابع شاید در کشور اول باشیم ولی به دلایل مختلف هنوز محرومیت بر بالای سر ما سنگینی می‌کند که در برخی بخش‌ها از جمله سرمایه‌گذاری اقتصادی باید چشم‌ها را شست و جور دیگری به این فرصت‌های کم‌نظیر نگاه کرد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که صنایع استان ما به دلیل عدم حمایت در سطح ملی و منطقه‌ای تا حدودی جایگاه خود را از دست داده‌اند، تصریح کرد: به همین دلیل صنایع کهگیلویه و بویراحمد نتوانستند از همه ظرفیت و توان تولیدی خود استفاده کنند.

وی با انتقاد از نگاه شک‌آلود و تردیدآمیز به حوزه فعالیت‌های اقتصادی در این استان گفت: تا هنگامی که چنین فضای ملتهب و غبارآلود همراه با شک و تردید وجود دارد در وضعیت فعلی خواهیم ماند.

وزارت نفت بزرگترین فرصت سرمایه‌گذاری و تولیدی ما را آرشیو کرد

وی از پی‌گیری‌های گذشته خود برای احداث نیروگاه گازی و پتروشیمی در مرکز استان سخن به میان آورد و گفت: عده‌ای نیز بدون این که از منابع بانکی کمک بخواهند پای کار آمدند . هزینه ۳۳۰ میلیون دلاری آن را نیز تقبل کردند که اگر این طرح اجرایی می‌شد علاوه بر فرصت‌های سرمایه‌گذاری دیگری که ایجاد می‌کرد تحقق اشتغال ۴۰۰ نفری را نیز در پی داشت.

زارعی ادامه داد: ولی متاسفانه هنگامی که بحث خوراک این مجموعه پیش آمد وزارت نفت با یک توجیه غیر منطقی که گاز کشور با این مجموعه بالانس نیست طرح بزرگ این چنینی را به آرشیو فرستاد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با ذکر این مطلب که در پیشرفت و توسعه می‌توانیم الگویی برای کشور باشیم، یادآور شد: در تامین منابع مقام نخست کشور را داریم ولی در بحث برخورداری در انتهای جدول هستیم.

زارعی با انتقاد از این‌که در سطح کشور عدالت در توزیع به درستی رعایت نشده است، گفت: امروز این رسالت بر دوش ما بوده که این حق را برگردانیم و در مسیر توسعه گام برداریم.

وی شرکت خود در جلسات اتاق بازرگانی را وظیفه دانست و گفت: افتخار می‌کنم که در جمع اندیشمندان اقتصادی استان برای رفع مظلومیت از چهره سرمایه‌گذاری و تولید هم‌فکر چنین افرادی باشم.