20120704100023_haidarpoor7

فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان استانی مورد تجلیل قرار گرفتند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: توجه به شعار تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از جمله برنامه‌ها ی ویژه و راهبردی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و وزارتخانه متبوع است.

محمد حسین حیدر پور با اشاره به اینکه  امروزه در آمد و ثروت از طریق کار و تلاش بدست می آید ، افزود: ۴۰درصد  از تولید ناخالص ملی از طریق صنعت، ۲۲ درصد  از طریق معدن و۱۸ درصد از طریق تجارت حاصل می شود که این امر نشان دهنده اهمیت و جایگاه آن در تولید و اقتصاد کشور است .

وی بیان کرد: در این راستا و به منظور بزرگداشت روز صنعت و معدن از ۳۰ واحد نمونه تولیدی کهگیلویه وبویراحمد دراین حوزه تجلیل شد.

حیدرپور اظهار داشت: شاخص های  مهم انتخاب این صنعتگران  شامل نقش آفرینی  در رشد اقتصاد، ایجاد اشتغال پایدار، تولید مستمر و مداوم، کسب در آمدهای  ارزی و تامین نیازهای عمومی با کمترین هزینه بوده است .

در ادامه مراسم منوچهر عزیزی ، نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی یاسوج وجود مشکلات  ناشی از هدفمندی یارانه ها و تحریم ها را موجب سردرگمی صاحبان کارگاهها ی تولیدی و صنعتی  در بخش های مختلف دانست و عنوان داشت درصورت عدم ارائه بسته  حمایتی به تولید کنندگان ، این امر ضربه محکمی به پیکره اقتصاد و تولید در استان وارد می کند.

وی بیان کرد: برای دریافت سرمایه در گردش  وثیقه های بسیار بالا و تعداد زیادی ضامن لازم است که با توجه به تعطیلی برخی کارگاهها بازپرداخت وام ها با مشکل مواجه شده است .

عزیزی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی یاسوج  نوپاست عنوان کرد: هنوز ابتدای راهیم و نیازمند حمایت همه ی دستگاههای استان هستیم.

وی با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به بخش تولید و نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ، اظهار داشت: باید کمک کنیم تامشکل واحدهای تولیدی و صنعتی استان از لحاظ نقدینگی ، مالیاتی و بیمه حل شود ، زیرا  توقف هر واحد تولیدی کاهش اشتغال را در پی دارد.

ایشان تلفیق در شعار جهاد اقتصادی و سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی  را حلال مشکلات عنوان کردند و ابراز داشتند، این شعارها  باید فصل الخطاب همه فعالین و مسئولین این بخش ها قرار گیرند.

عزیزی عنوان کرد: میبایست اولویت برنامه ریزان اقتصادی استان حمایت از تولید کنندگان فعلی ورفع مشکلات آنها باشد، زیرا صنعت گران و تولید کنندگان  دارای مشکلات  فراوانی هستند و مشکل حوزه صنعت در صدر سایر حوزه ها قرار دارد.

وی ابراز داشت: شاه کلید  حل مشکل بیکاری کهگیلویه وبویراحمد  در دست صنعتگران  وتولید کنندگان است تا با ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری زمینه را برای شکوفا و پویایی اقتصادی فراهم کنند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی یاسوج افزود: حمایت از کار آفرینی  و دعوت از عموم مردم برای مشارکت در فعالیتهای  اقتصادی  می بایست سرلوحه برنامه ها قرار گیرد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از صنعتگران  فعال در عرصه تولید تجلیل شد.