20120927083541_zarei

حاج غلام محمد زارعی نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا درمجلس شورای اسلامی، در راستای توافق اتاق بازرگانی یاسوج و مجمع نمایندگان استان به منظور دیدار چهره به چهره منتخبین مردم با فعالین اقتصادی  و پیگیری مشکلات آنها، در اتاق یاسوج (شهریورماه سال جاری) حضورمجدد یافت. آقا زارعی در سخنانی در محل جلسات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی یاسوج اظهارداشت؛ باتوجه به مشارکت بسیار بالای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات مجلس شورای اسلامی و با توجه اعتمادی که به منتخبان خودداشته اند، نمایندگان انتخابی باید حداکثر تلاش خود را درجهت احقاق مطالبات مردم به کارگیرند. وی ادامه دادند: یاسوج تکه ای از ایران عزیز است که ناگفته های بسیار و قابلیت های زیادی دارد، اما درکناراین ظرفیتهای بالقوه عدیده، متاسفانه از محرومیت رنج می برد و منابع طبیعی ما نتوانسته به فعلیت مطلوب در بیاید. ایشان افزودند: اگراین پتانسیل ها و ظرفیتها شناسایی، اولویت بندی و براساس نیازهای مردم همراه با سرمایه گذاری مناسب و جدیت کافی به کارگرفته شود، بسیاری از مشکلات و محرومیت ها از بین خواهدرفت.
نماینده شهرستانهای دنا و بویراحمد یکی از اساسی ترین مشکلات استان کهگیلویه وبویراحمد را معضل بیکاری دانست. وی کشاورزی استان را با توجه به منابع آبی بسیار مطلوب دارای راندمان پایین عنوان و همچنین وضعیت صنعت استان را به مراتب نگران کننده تر بیان کرد. ایشان سهم صنعت استان را درکشور نیم درصد و اظهار داشتند که دراین زمینه سرمایه گذاریهای اساسی صورت نگرفته است .
غلام محمد زارعی  ادامه دادند، همان سهم پایین صنعت استان یا درحال توقف و رکود و یا در ظرفیت بسیار پایین مشغول فعالیت است که با توجه به این شرایط، میزان اشتغالزایی که برای فعالیت های صنعتی متصور می شد تحقق نیافته است.
وی در ادامه صحبت هایشان با اشاره به اقلیم متفاوت وآب و هوای متنوع، حوزه گردشگری استان را دارای قابلیت  های بالقوه بسیاری دانستند و افزودند که با همه  این قابلیت ها، گردشگری  استان با ۲۰ درصد ظرفیت جذب گردشگر، درحال فعالیت می باشد که لازم است زیر ساختهای لازم در این حوزه فراهم  و جاذبه های گردشگری به درستی به داخل و خارج کشور معرفی گردند.
ایشان با اشاره به وضعیت راه های استان و فعالیتهایی که در حال حاضر جهت بهبود  شرایط این زیر ساخت در حال انجام است افزودند: ایجاد راهها و جاده های استاندارد با ظرفیت بالا جهت رفع نیازهای  ترافیکی و ناوگانی می تواند در توسعه گردشگری استان کمک شایان انجام دهد .
زارعی همچنین توسعه فرودگاه یاسوج را در دستور کار مسئولین استان عنوان کردو ابراز امیدواری کرد،توسعه این فرودگاه با موفقیت پیگیری و به انجام برسد.