وزیر صنعت معدن و تجارت از اختصاص مبلغ ناچیزی از منابع ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به بخش صنعت سخن گفت و اظهارداشت: با موافقت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، سهم ناچیزی از منابع یارانه ای به تولید اختصاص خواهد یافت.

 محمد رضا نعمت زاده در حاشیه مراسم روز ملی صنعت و معدن در جمع خبرنگاران گفت: با موافقت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، مبلغ ناچیزی از منابع یارانه ها به بخش صنعت اختصاص یافته است که امیدواریم این منابع در ماه‌های آتی اختصاص یابد.

وزیر صنعت افزود: در صورت اختصاص این منابع می توان با سپرده گذاری آن نزد بانک صنعت و معدن تا سه برابر این رقم برای اعطای تسهیلات به دو بخش شامل واحدهای صنعتی فعال برای کاهش مصرف انرژی و صنایع برخوردار از مزایای دانش فنی و فناوری بالا اختصاص دهیم.

وی در خصوص ذخایر کالاهای اساسی گفت: ذخایر مواد غذایی نسبت به سال گذشته افزایش یافته و در مورد گندم، برنج و روغن و شکر که تامین کننده آن شرکت بازرگانی دولتی است نگرانی وجود ندارد.

نعمت زاده ادامه داد: در مورد سایر کالاها نیز آمار کاهش تورم طی سه ماهه گذشته حاکی از کنترل قیمت هاست.

وزیر صنعت معدن و تجارت در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در روز صنعت از خودتان انتقاد کنید، گفت: انتقادی که به ما وارد است، این است که نمی توان پا به پای مردم حرکت کنیم، چرا که نیاز کشور و تقاضای مردم بیشتر از اقدامات ما است و کارها باید به بخش خصوصی واگذار شوم.