صبح روز چهارشنبه ۹۳/۴/۴ سمینار آموزشی  آشنایی با بورس و بازار سرمایه به همت واحد آموزش اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج، اتاق بازرگان،صنایع،معادن و کشاورزی  یاسوج در راستای اهداف آموزشی و پژوهشی خود، سمینار یک روزه ای را تحت عنوان« آشنایی با بورس و بازار سرمایه » برگزار کرد.

واحد آموزش اتاق بازرگانی یاسوج با همکاری موسسه آموزشی پژوهشی اتاق ایران ماهانه سمینارهایی را با موضوعات مختلف اقتصادی در سطح استان و با دعوت از فعالین موفق اقتصادی و اساتید برجسته کشوری برگزار می کند.

مدرس این دوره آموزشی که با استقبال خوب فعالان اقتصادی، مشاوران تجاری، تولیدکنندگان، تجار، دانشجویان و دیگر علاقمندان مواجه شد،«اکبر گداری»تحلیلگر بورس اوراق بهادار و از اساتید برجسته موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران بود.

گفتنی است در این سمینار ۵ ساعته  مباحثی از جمله بازارها، ابزاها ونهادهای مالی، طبقه بندی بازارهای مالی (بازار پول و بازار سرمایه)، ویژگی های سهام عادی و مفاهیم مربوط به آن، آشنایی با نهادهای مالی، نقش و کارکرد آنها، مکانیزم معاملات در بورس اوراق بهادار، ریسک سیستماتیک و ریسک غیر سیستماتیک، عوامل درون زا و برون زای موثر بر قیمت سهام و مقدمه ای بر تحلیل بنیادی تدریس شد.