هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه از امروز با حضور معاون اول رییس جمهوری، وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی، رییس کل بیمه مرکزی و رییس سازمان بورس در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه برای اولین‌بار در طی دوره‌های گذشته معاون اول رییس جمهور و رییس کل بانک مرکزی حضور یافته‌ است.

این دوره از نمایشگاه با شعار “فاینکس، یک رویداد، صدها فرصت سرمایه گذاری” و با حضور ۳۵۱ شرکت داخلی و ۹ شرکت خارجی از کشورهای سوییس، آلمان، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، قبرس، یونان و عمان برگزار خواهد شد که آمارها نشان از رشد بیش از ۲۰ درصدی تعداد مشارکت کنندگان می دهد.

این دوره از نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در فضایی حدود ۴۰ هزار متر مربع برگزار خواهد شد تا این نمایشگاه همچنان عنوان بزرگترین نمایشگاه صنعت مالی خاورمیانه را به خود اختصاص دهد.

یکی از نکات حائز اهمیت در این دوره از نمایشگاه، حضور گسترده بانک ها و بیمه هاست به طوریکه ۲۹ بانک و موسسه مالی و اعتباری و ۳۱ شرکت بیمه ای در آن مشارکت دارند.

در این دوره علاوه بر مشارکت تمامی ارکان بازار سرمایه، ۴۴ شرکت بورسی، ۴۷ کارگزار، ۲۹ بانک و موسسه مالی و اعتباری، ۳۳ شرکت سرمایه گذاری، مشاور سرمایه گذاری، ۱۹ شرکت صرافی و لیزینگ، ۳۱ شرکت بیمه ای، ۵ شرکت تامین سرمایه ، ۴۹ شرکت ارائه دهنده خدمات نرم افزاری، ۲۵ رسانه و انتشارات و ۳۹ شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و اعتبار سنجی حضور دارند.

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX2014) با حضور ۳۶۰ شرکت داخلی و خارجی، تا ۲۱ خرداد، هر روز از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۸، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.

مراسم افتتاحیه در حالی در سالن کنفرانس شماره یک نمایشگاه بین‌المللی تهران شروع شد که ازدهام جمعیت و کمبود جا برای نشستن تمامی حاضران به چشم می‌خورد. این در حالی که بسیاری از اصحاب رسانه به‌طور ایستاده خبرهای مربوط به این نمایشگاه را پوشش می‌دهند.