استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه‌اندازی معدن فسفات چرام تحولی عظیم در صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد ایجاد خواهد کرد.

موسی خادمی  در نشست بررسی مشکلات معدن فسفات چرام، اظهار داشت: با راه‌اندازی معدن فسفات چرام، تحولی عظیم در صنعت و معدن استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه معدن فسفات چرام در نوع خود به لحاظ میزان ذخیره و عیار بالا در کشور منحصر است، عنوان داشت: ارز‌آوری و سود‌دهی بالای این طرح اقتصادی و تولیدی و سرعت برگشت سرمایه در آن را از دیگر مزیت‌های این پروژه است.

وی با یادآوری این مطلب که معدن فسفات چرام یکی از مهم‌ترین منابع معدنی استان است که از مدت‌ها پیش استان به دنبال آن بوده که فناوری روی این معدن را انجام دهد، گفت: ظاهراً از سال ۸۸ سرمایه‌گذاری مجوز پروژه را گرفته اما متاسفانه به دلایل مختلف تاکنون کار شروع نشده است.

این مسئول، متذکر شد: برخی کارهای مقدماتی صورت گرفته، مجوز گرفته شده و به نظر می‌رسد که از طرف استان و حمایت‌های استانی مشکلی وجود ندارد، بنابراین اگر در یک بازه زمانی مشخص اگر سرمایه‌گذار توجیه کاملی در خصوص عدم فعالیت نداشته باشد، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.