رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: امروز دیگر مشکل صنعتگران استان ما استمهال بانکی نیست بلکه مشکل از سود ۲۴ درصدی تسهیلات است که صنعتگر را از پای درمی‌آورد.

جبار کیانی پور در نشست صنعتگران استان کهگیلویه و بویراحمد با مسئولان ارشد استانی با انتقاد از وضعیت صنعت در این استان اظهار کرد: مدیریت بحران را تنها برای سیل و زلزله نگذاشته‌اند، بلکه برای حمایت از صنعت در این استان لازم است، کارگروه مدیریت بحران تشکیل دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی و کشاورزی یاسوج با بیان اینکه در کهگیلویه و بویراحمد هیچ فعال اقتصادی نیست که مشکل نداشته باشد، افزود: همه کسانی که در بخش صنعت استان ما کار می‌کنند با مشکل روبرو هستند و مسئولان باید به خصوص در زمینه مسائل بانکی آن‌ها را درک کنند.

این فعال اقتصادی بخش خصوصی تصریح کرد: امروز دیگر مشکل صنعتگران استان ما استمهال بانکی نیست بلکه مشکل از سود ۲۴ درصدی تسهیلات است که صنعتگر را از پای درمی‌آورد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج افزود: مسئله صنعت و مشکلات آن با موعظه برطرف نمی‌شود بلکه لازم است مسئولان آستین‌ها را بالا زده و عملیاتی به کمک صنعت بیایند.

کیانی پور با بیان اینکه صنعتگران را به دلیل عدم توان پرداخت اقساط نباید بازداشت کرد، افزود: باید دید که این افراد چند درصد مقصر بوده‌اند و چرا به این روز افتاده‌اند و سپس آن‌ها را مورد توبیخ یا بازداشت قرار داد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: این صنعتگران در دوره‌ای که دشمن تحریم‌ها را سخت کرد برای اقتصاد کشور مبارزه کردند و در سنگر نخست مبارزه اقتصادی بودند تا کار تعطیل نشود و امروز نباید فقط آن‌ها هزینه مبارزه اقتصادی را بپردازند.

کیانی پور با اشاره به اینکه بانک‌ها باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند، تصریح کرد: اگر همه با هم تعامل داشته باشیم و اتاق فکر تشکیل دهیم و جلساتی از این دست داشته باشیم مشکل صنعت در استان برطرف می‌شود.