رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه روند ثبت سفارش باید اصلاح شود، گفت: اینکه ما ایستگاه‌های مختلف را بر سر راه فعالان اقتصادی بگذاریم آن هم در شرایط فعلی که به دنبال اجرای قانون فضای کسب و کار هستیم، واقعا درست نیست.
غلامحسین شافعی در مورد ضرورت اصلاح روند ثبت سفارش گفت: هر نوع تسهیلی که در کار فعالان اقتصادی انجام شود از آن استقبال می‌کنیم، چرا که در گذشته اقدامات و کارهایی انجام شده که شرایط آن روز این مساله را می‌طلبیده است.
وی در پاسخ به اینکه چه اصلاحاتی در ثبت سفارش باید ایجاد شود، گفت: آنقدر در قوانین درهم تنیدگی داریم که تبدیل به مشکل اساسی برای ما شده است و اصلاح در روند ثبت سفارش به توسعه اقتصاد کمک خواهد کرد و دولت می‌تواند آمار واردات و صادرات را به شیوه دیگری داشته باشد. اینکه ما ایستگاه‌های مختلف را بر سر راه فعالان اقتصادی بگذاریم، آن هم در شرایط فعلی که به دنبال اجرای قانون فضای کسب و کار هستیم واقعا درست نیست و کافی است تا اطلاعات لازم را از روند ورود و خروج کالاها داشته باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به اینکه آیا دولت آمادگی لازم را برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دارد؟ گفت: فکر می‌کنم در این زمینه آمادگی دارد و پیش‌بینی‌های لازم را کرده و توانایی اجرای آن را هم دارد.