عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: عملکرد مجمع‌ها و تشکل‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و نباید رویکرد آن‌ها به نحوی باشد که دستیابی اهداف کمیسیون‌های ۱۸ گانه اتاق بازرگانی را به تعویق بیندازد.

پرویز حسابی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تفکیک وظایف تشکل‌ها و کمیسیون‌های اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر این‌که کمیسیون‌های ۱۸گانه اتاق بازرگانی ایران براساس آیین نامه اتاق بازرگانی ایران تشکیل شده‌اند افزود: اما فعالیت تشکل‌ها و مجمع‌هایی نظیر مجمع عالی واردات متفاوت بوده و در این مجمع فعالان اقتصادی با حوزه‌های مشترک کاری عضو می‌شوند.

وی ادامه داد: مجمع عالی واردات در زمان وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دهم تشکیل شد و در حال حاضر نیز این مجمع نباید به نحوی فعالیت کند که عملکرد آن موازی فعالیت‌های کمیسیون های اتاق بازرگانی ایران بوده و آن را خنثی کند.

حسابی با اشاره به این‌که در هر صورت باید عملکرد تشکل‌ها و انجمن‌های وارداتی و صادراتی زیر نظر کمیسیون‌های ۱۸ گانه اتاق بازرگانی باشد بیان کرد: واردات باید در کشور به صورت یک دست انجام شود و نباید تشکل‌های مختلف به صورت موازی کاری عملکرد یکدیگر را خنثی کنند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و وظایف آن در راستای ساماندهی تشکل‌های متعدد در کشور گفت: کمیسیون‌های اتاق بازرگانی وظایف مشورتی داشته و عملکرد آن‌ها متفاوت از این تشکل‌ها است.

وی در پایان گفت: براساس قانون بهبود مستمر فضای کسب وکار اتاق ایران باید کمیسیون‌ها و تشکلهای متفاوت را ساماندهی کرده و بر عملکرد آن ها از سوی کمیسیون‌های اتاق نظارت وجود داشته باشد.