دومینیک، قائم مقام وزیر دارایی لهستان، در حاشیه اجلاس بهاره ۲۰۱۴ بانک جهانی و صندوق بین المللی پول با بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مهر، بهروز علیشیری در این دیدار با اشاره به روابط  ۵۰۰ ساله دو کشور، با بیان اینکه روابط اقتصادی ایران و لهستان باید افزایش یابد، افزود: ایران مصمم است روابط تجاری و اقتصادی خود را با  لهستان گسترش دهد.

وی در ادامه ضمن دعوت از شرکتهای لهستانی جهت سرمایه گذاری در ایران تصریح کرد: دو کشور باید از ظرفیتهای خود برای توسعه معادلات منطقه ای و بین المللی و گسترش حجم مبادلات اقتصادی سود ببرند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در عین حال نهایی نمودن متن موافقتنامه جامع اقتصادی دو کشور را خواستار شد.

علیشیری از قائم مقام وزیر دارایی لهستان جهت سفر به ایران به منظور پیگیری توافقات حاصله در جریان مذاکرات فی مابین دعوت به عمل آورد.

دومینیک، قائم مقام وزیر دارایی لهستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط رو به گسترش اقتصادی دو کشور از سفر معاون نخست وزیر لهستان به کشورمان خبر داد.

وی ضمن ابراز تمایل جهت توسعه همکاری‌های همه جانبه بین بخش‌های خصوصی دو کشور لهستان و جمهوری اسلامی ایران، علاقه‌مندی خود را نسبت به گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی لهستان با ایران اعلام کرد.

قائم مقام وزیر دارایی لهستان در ادامه افزود: ظرفیت‌های بالایی که در اقتصاد ایران وجود دارد امیدواریم بتوانیم شرکت‌های معتبر و بین المللی لهستانی برای حضور موثرتر در ایران تشویق کنیم.