هشتمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان و پنجمین جلسه این شورا در دولت تدبیر و امید به ریاست خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 2به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج هشتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد پیش از ظهر چهارشنبه، ۲۰ فروردین ماه با حضور استاندار، رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج، اعضاء شورا، برخی از مدیران دستگاههای مربوطه و نمایندگان و فعالین بخش خصوصی و با دو دستور کار با موضوعات گزارش عملکرد شورای گفت و گوی استان در سال ۹۲ و بحث و بررسی در خصوص برگزاری گردهمایی گردشگری استان های قلب کشوربرگزار شد.

کیانی پور در ادامه نام  به سال جدید اشاره کرد و  اظهار داشت: در سالی که توسط مقام معظم رهبری  با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی نام گذاری شده است امیدواریم بتوانیم در جهت تحقق منویات مورد نظر ایشان گام برداریم ؛ وی افزود: بر اساس فرامین رهبری و تاکید ایشان و رئیس جمهور بر بحث اقتصاد و فرهنگ حجت بر تمام مسئولان، دولتمردان و مردم تمام شده است.

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به  اولین دستور کار جلسه اشاره کرد و افزود:  در سال گذشته هفت جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در استان کهگیلویه و بویر احمد برگزار شد که چهار جلسه آن در دولت تدبیر و امید بوده است. وی ادامه داد: این تعداد برگزاری جلسات شورای گفت و گو در سطح کشور بی نظیر بوده و استان کهگیلویه و بویر احمد از این حیث در رتبه اول کشور قرار دارد.

کیانی پور  با بیان اینکه در سال گذشته شورای گفت و گوی استان بیش از  ۲۱ مصوبه داشت که از این تعداد ۱۹ مصوبه آن اقدام و دو مصوبه دیگر نیز در دست اقدام می باشند، بیان داشت: بیش از پانزده کارگروه تخصصی شورای گفت و گو نیز برگزار شد که در این جلسات مشکلات قریب به ۷۸ واحد تولیدی مشکل‌دار رسیدگی و برطرف شد.

۱۷ و ۱۸ اردیبهشت زمان برگزاری همایش گردشگری استان های قلب کشور

کیانی پور دستور کار دوم جلسه را بحث و بررسی در خصوص همایش بزرگ گردشگری استان‌های قلب کشور عنوان کرد و گفت: این همایش توسط اتاق بازرگانی یاسوج در سطح منطقه ای  و با حضور مهمانانی از اتاق ایران، استانداران ، رئوسای اتاق ها، رئوسای کمیسیون های گردشگری و رئوسای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ۵ استان قلب کشور برگزار خواهد شد. وی ادامه :  این گردهمایی در دو روز برگزار خواهد شد که در روز اول همایش و سمینارهای تخصصی را برگزار خواهیم کرد و در روز دوم بازدید از مناطق گردشگری و جاذبه های طبیعی استان را در برنامه خواهیم داشت.رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد تاریخ برگزاری همایش گردشگری  استان‌های قلب کشور را ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت‌ماه عنوان کرد و گفت: این همایش با حضور استان‌های چهارمحال و بختیاری، یزد، اصفهان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

IMG_3712

کیانی پور  برگزاری همایش گردشگری استان‌های قلب کشور را حلقه مفقوده بین اقتصاد و فرهنگ عنوان کرد و گفت: به منظور اجرای هرچه بهتر همایش و فراهم کردن تمهیدات لازم تا قبل از تاریخ برگزاری همایش دو جلسه کار گروه توسعه گردشگری استان برگزار و موانع و مشکلات این همایش نیز بررسی می‌شود.

رئیس اتاق یاسوج همایش گردشگری استان‌های قلب کشور را فرصتی مناسب برای گردشگری و جذب سرمایه‌گذار در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و بیان داشت:سعی خواهیم کرد در این دو روز تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوب گردشگری و سرمایه‌گذاری استان را به مهمانان همایش معرفی می‌کنیم.

جبار کیانی پور  با تاکید بر اینکه قصد داریم تمام ظرفیت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان را در این همایش بگنجانیم، گفت: به منظور معرفی هرچه بهتر استان پکیج مشخصی از توانمندی‌های استان را طراحی و به نحو مطلوب از ظرفیت فراهم شده استفاده می‌کنیم.

شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  مهمترین شورا در استان می باشد

 در ادامه  این نشست موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  به اهمیت اقتصاد در جامعه اشاره‌ کرد و افزود: در بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی بحث اقتصاد و فرهنگ را دو اصل مهم و اساسی جامعه بیان کردند و سال ۹۳ را به نام سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد شورای گفت‌وگو را مهمترین شورا در استان عنوان کرد و گفت: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از مهمترین شوراها و برنامه‌های اجرایی در استان می باشد. وی افزود: با همکاری و همراهی هرچه بهتر و بیشتر مسئولان و اعضای شورای گفت‌وگو می‌توان بسترسازی لازم در زمینه‌های اقتصادی را فراهم کنیم.

IMG_3708

این مسئول با اشاره به برگزاری جلسات مستمر و ارزنده شورای گفت‌وگو در کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: سال جدید برای استان سالی پر رونق خواهد بود و با توجه به برنامه‌ها و روند پیش‌روی دولتمردان سالی پر بار برای کشور است که امیدواریم بتوان از تمامی پتانسیل‌ها استفاده کرد.

خادمی به برگزاری گردهمایی گردشگری قلب کشور توسط اتاق بازرگانی در ماه آینده اشاره کرد و افزود: برگزاری همایش منطقه‌ای استان‌های گردشگری قلب کشور از برنامه‌های خوب برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان محسوب می‌شود که انتظار می‌رود از این پتانسیل نهایت استفاده صورت گیرد.وی با تاکید بر اینکه همایش گردشگری به منظور ایجاد سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود، اذعان کرد: این استان به لحاظ اکوتوریسمی دارای ظرفیت خوب و مناسبی است که باید از فرصت به دست آمده نهایت بهره را برد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری امری پسندیده و مناسب بوده که باید هدف آن تعریف شده باشد و بتوان به نحو مطلوب فرصت‌های گردشگری استان را معرفی کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه می‌توان ظرفیت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد را به نحو مطلوب در همایش گردشگری معرفی کرد، گفت: انتظار می‌رود مسئولان و متولیان اجرایی این همایش با هم‌افزایی و همراهی هرچه بیشتر در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان حضور به هم رسانند.

در ادامه ی این نشست هر یک از اعضا شورای گفت و گو به بیان نظرات و پیشنهادات خود جهت هرچه بهتر برگزاری همایش گردشگری قلب کشور پرداختند.

در حاشیه ی ابتدای این دیدار جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج با اهدای دسته گلی به استاندار سال جدید را به وی و  پرسنل استانداری تبریک گفت و برای آنان آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.