رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات ۱۱.۵ میلیارد تومانی بخش کشاورزی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای این استان در راه است.

جعفر گوهرگانی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت به مناسبت شهادت جانباز ۷۰ درصد، نوذر موسوی‌نژاد از همکاران جهاد سازندگی این استان، اظهار کرد: سهم کهگیلویه و بویراحمد از اعتبارات کشاورزی صندوق توسعه ملی، ۳۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان بوده که در قالب ۶۹ پرونده، به این صندوق ارائه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: این تعداد پرونده باید از طریق ۶ بانک عامل به متقاضیان پرداخت شود که مراحل آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سهم این استان از اعتبارات بخش کشاورزی صندوق توسعه ملی در سه ماهه آخر سال ابلاغ شده است، از محدود بودن زمان برای جذب همه اعتبارات فوق خبر داد و اضافه کرد: تاکنون ۵ میلیارد تومان در قالب ۱۷ طرح کشاورزی بعد از تصویب در صندوق توسعه ملی به بانک‌های استانی برای پرداخت به متقاضیان عودت داده شده است.

این مسئول بیان کرد: همچنین تعداد ۱۴ طرح با اعتبار ۶.۵ میلیارد تومان توسط صندوق توسعه ملی در دست بررسی است که آخرین مراحل را برای پرداخت طی می‌کنند، به این ترتیب ۳۰ تا ۳۵ درصد از اعتبارات ۳۵ میلیارد تومانی کهگیلویه و بویراحمد جذب شده است.

گوهرگانی ادامه داد: امیدوارم که صندوق توسعه ملی با در اختیار قرار دادن یک فرجه زمانی دو تا سه ماهه برای امسال اجازه دهد تا بتوانیم ۵۰ درصد از کل این اعتبارات را جذب کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر چنین نشود، با کسری اعتبار در سال آینده مواجه می‌شویم، ابراز داشت: اگر این فرجه داده نشود، قادر به جذب ۳ تا ۴ میلیارد تومان از پیش‌بینی جذب ۵۰ درصدی آن نخواهیم بود.

گوهرگانی تصریح کرد: همه در این استان باید تلاش خود را برای توسعه بخش کشاورزی به کار گیریم چرا که با توسعه کشاورزی، بخش زیادی از مشکلات این استان در اشتغال برطرف خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اکنون عزم جدی از سوی مسئولان ارشد استانی برای کمک به این بخش از طریق جذب اعتبارات ملی وجود دارد که یکی از این راه‌ها استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی است.

فارس