123ظهر امروز و با حضور مسئولان سازمان صنعت معدن و تجارت و اداره فرش کهگیلویه و بویراحمد نمایشگاه فرش‌های دستباف بافندگان این استان افتتاح شد.

داریوش دیودیده در آیین افتتاح این نمایشگاه با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه و اهمیت آن در معرفی فرش‌های دستباف و نفیس استان اظهار داشت: تقویت بازار فروش و آشنایی هم‌استانی‌ها و گردشگران نوروزی با هنر فرش‌بافی در کهگیلویه و بویراحمد از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از مسئولان اداره فرش استان به خاطر تلاش‌هایی که برای معرفی هرچه بیشتر فرش‌های دستباف استان به خرج می‌دهند، بیان کرد: جای تاسف است که به خاطر عدم وجود سرمایه‌گذار بومی در استان فرش‌های نفیس هنرمندان بافنده ما با نام سایر استان‌ها روانه بازار می‌شود.

دیودیده عنوان کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت استان با تمام توان از سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی بومی برای ورود به بازار فرش دستباف حمایت می‌کند و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

مهرداد کاویانی نیز با بیان اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های اینچنین برای معرفی فرش‌دستباف استان ابراز داشت: بازار سنجی فرش‌ دستباف استان یکی از اصلی‌ترین اهداف راه‌اندازی این نمایشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه علاوه بر معرفی دستبافت‌های بافندگان استان، فرش‌ها  به فروش گذاشته می‌شوند تا میزان علاقه مردم استان به فرش دستباف مشخص شود.

رئیس اداره فرش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به رغم تنوعی که در تولید انواع فرش دستباف در استان وجود دارد ولی هنوز مردم با اهمیت فرش دستباف آشنا نشده‌اند و بخش عمده فرش دستباف تولیدی استان در بازارهای فارس و تهران به فروش می‌رسد.

فارس