نشست کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری با حضور مسئولان قضایی، بانکی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد.

رئیس شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه‌های اجرایی و نظارتی کهگیلویه و بویراحمد با نظارت قوی و دقیق برای رفع مشکل کارخانه‌ها هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

علی جمادی در نشست کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری؛ با حضور مسئولان قضایی، بانکی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد، اظهار کرد: شیوه اقتصاد مقاومتی ساکت و ساکن نیست بلکه در جهت کار و تولید ملی است و به این معنی است که همه اعضای جامعه در راستای استقلال اقتصادی چه در سطح خرد و چه در سطح کلان حرکت کنند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: دستگاه قضایی در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع اقدامات مؤثری انجام داده است و آن را در مسیر امن قرار داده بنابراین دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان با نظارت قوی و دقیق برای رفع مشکل کارخانه‌ها هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

رئیس شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: زمانی که سرمایه‌گذار برای درخواست تسهیلات به بانک مراجعه می‌کند، بانک باید همه جوانب را در نظر بگیرد و طرح توجیه اقتصادی، آورده سرمایه‌گذار و تضمینات را به خوبی بررسی کند تا مشکلات پیش رو در آینده تکرار نشود.

در ادامه رضا بیرانوند نماینده صدا و سیما نیز گفت: رسانه ملی تلاش می‌کند تا با تولید و اجرای برنامه‌های رسانه‌ای فضای امنی برای سرمایه‌گذاری به وجود بیاورد.

وی اظهار کرد: صدا و سیمای استان برای تشویق بخش خصوصی مصاحبه و برنامه‌هایی را پخش کرده است تا در راستای رونق سرمایه‌گذاری زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی را فراهم کند.

در ادامه این نشست نمایندگان بانک‌های استان با گلایه از بازپرداخت نکردن تسهیلات توسط سرمایه‌گذاران استان خواستار همکاری بیشتر آنها و درخواست برگشت سرمایه‌ها به بیت‌المال شدند.

هاشمی نماینده اتاق بازرگانی استان، کمبود سرمایه برای سرمایه‌گذاری را مهم‌ترین مشکلات استان دانست و گفت: اقتصاد؛ امنیت به ویژه امنیت روانی می‌خواهد و از آن جایی که ورود کالاهای قاچاق به سرمایه‌گذاری در داخل کشور آسیب رسانده است، نیاز به همکاری یکپارچه دولتی و غیردولتی دارد.