خبرگزاری فارس- رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه ۷۵۰۰ میلیارد تومان از درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی گمرک تا پایان سال محقق می‌شود،‌ گفت: حقوق گمرکی جدید با رویکرد اقتصاد مقاومتی در روزهای آینده ابلاغ می‌شود.
مسعود کرباسیان با اشاره به تغییر نرخ ارز در بازار و تاثیر آن روی کالاهای وارداتی اظهار کرد: ارزش افزوده و نرخ تعرفه و عوارض از مباحثی است که می‌تواند تاثیر مستقیمی روی تورم کالاهای وارداتی داشته باشد. رئیس کل گمرک ایران افزود: تورم وارداتی کالاها هنوز مشخص نشده و نمی‌توان گفت تا چه میزان در تورم تاثیر‌گذار خواهد بود و تعیین تعرفه بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
وی در خصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و چگونگی اعمال آن در بحث واردات و صادرات تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مباحثی که در این سیاست‌ها مشاهده می‌شود مربوط به صادرات و ترانزیت کالا، توسعه تجارت خارجی، حمایت از تولید داخل و شفاف‌سازی اطلاعاتی است. کرباسیان از دیگر اقدامات در این راستا را حمایت تعرفه‌ای از تولیدات داخل دانست و گفت: اگر نتوان تعرفه مناسبی تدوین کرد یا اینکه مجوز ورود را ببندیم و نتوان تعادلی در این بحث ایجاد کرد تولید با مشکل مواجه خواهد شد.