وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : با تصویب قانون و با رای شورای نگهبان سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و واحدهای تابعه استانی به عنوان سازمانهای توسعه ای شناخته می شوند.
به گزارش روابط عمومی اتاقیاسوج به نقل از  شاتا، مهندس محمد رضا نعمت زاده در گردهمایی مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و شرکتهای تابعه افزود : تلاش کردیم ساختار شرکت را حفظ کنیم تا وظیفه حاکمیتی خود را ادامه دهد .
 مهندس نعمت زاده ادامه داد: قانون می خواهد که شرکت شهرکهای صنعتی برابر قانون تاسیس خودش نسبت به واگذاری اراضی اقدام کند و این محقق و تکلیف نیز بر این اساس روشن است.
وی در زمینه نیروی انسانی شاغل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی تصریح کرد : نیروی انسانی بزرگترین سرمایه ماست و آنها هستند که به مردم خدمت رسانی می کنند اما طی سالهای گذشته بی جهت متورم شده بود اما تعدیل بخشی از این نیروی متورم در تهران و قزوین دچار مشکلاتی شد .
نعمت زاده تاکید کرد : این اقدام اولویت ما نیست بلکه اولویت راضی کردن مردم و آماده کردن شرکتها برای واگذاری است و نگرش باید در جهت مثبت باشد.
وی اظهار کرد : با وجود تمام مقررات اعتقاد دارم که تا چند سال هم زمین و آب برای صنعت هست و بخش صنعت شاید ۲ درصد ذخایر آبی را هم مصرف نمی کند در حالی که بخشهایی مانند کشاورزی بیشترین مصرف آب را دارد و باید در این بخش تمهیداتی برای صرفه جویی اندیشیده شود.
مهندس نعمت زاده با تاکید بر ایجاد مناطق ویژه صنعتی افزود : کار جدید شما در کنار تاسیس مناطق و شهرکهای صنعتی جدید و تکمیل آنها و تحویل به شرکتهای خدماتی ، نهاآنها ایجاد مناطق ویژه و آباد کردن آنهاست.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین در زمینه قانون هدفمندی یارانه ها افزود : در سال جدید موظف به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها هستیم و نظر دولت بر این است که افزایش ها با شیب ملایم انجام شود.
مهندس نعمت زاده تصریح کرد : شاید بیشترین تاثیر در صنایع انرژی بر مثل سیمان و فولاد است و باید در این زمینه دقت لازم را به عمل بیاوریم.
وی در بخشی دیگر از صحبتهای خود با بیان اینکه تا آخر خرداد ماه خوراک مرغ ذخیره شده است افزود : با اینکه ارز نهاده های دامی از ارز مرجع به ارز مبادله ای تغییر کرد اما قیمت مرغ با نظارتهای درست افزایش معقولی داشت.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت نکات موجود در سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و نیز دستورات رییس جمهور در این زمینه را قابل تامل توصیف کرد و افرود: حمایت از تولید و رقابت ، صادرات غیر نفتی و حمایت از واگذاری امور به مردم و استفاده از توانمندی داخلی نکات مثبتی دارد و ما نیز در شورای معاونین با طرح آنها به صورت جدی دنبال می کنیم.