رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف به همراه نمایندگان قوای سه گانه راهکارهای اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی را تدوین می کنند.

غلامحسین شافعی در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، موضوع فرمان جدید مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی مطرح شد و مقرر شد تا کارگروهی تعیین راهکارهای اجرایی این فرمان را بررسی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: شورای گفتگو مکان مناسبی  برای تدوین راهکارهای اجرایی این فرمان است چرا که در آن سه تشکل بزرگ اقتصادی شامل اتاق بازرگانی، اتاق اسناد و اتاق تعاون در کنار قوای سه گانه حضور دارند. وی تصریح کرد: شورا آمادگی دارد در تعامل سازنده برای تعیین راهبردهای اجرایی این بخش اقدام کند.

شافعی به مصوبه دوم شورا در خصوص ناوگان حمل و نقل جاده ای تجاری خبر داد و گفت: در جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در گذشته قانونی مصوب شده بود که بر اساس آن شرکت های حمل و نقل می توانستند کامیونهای دست دوم با عمر زیر سه سال را به کشور وارد و نسبت به نوسازی ناوگان اقدام کنند این در شرایطی است که آئین نامه اجرایی این قانون تدوین نشده و تاکنون بخش حمل و نقل نتوانسته از این مزیت استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، کارگروهی با حضور وزارتخانه های اقتصاد، صنعت و راه و شهرسازی در کنار سازمان محیط زیست و اتاق بازرگانی اصلاحیه این آئین نامه را تدوین و در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار خواهند داد.

به گفته شافعی، پس از آن وزارت اقتصاد تمهیدات لازم برای ورود کامیونهای نو به داخل ایران را فراهم خواهد کرد. وی مصوبه دیگر شورای گفتگو را مربوط به شرکت های تعاونی دانست و خاطرنشان کرد: مقرر شد تا دولت در تغییرات و مجامع شرکت های تعاونی دخالت نکند.