معاون امور بین الملل اتاق ایران در دیدار با مدیر کل اداره بین الملل سازمان توسعه تجارت تایلند بر تشکیل اتاق مشترک بین ایران و تایلند برای توسعه روابط دو کشور تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، علی اکبر فرازی، معاون امور بین الملل اتاق ایران ضمن تأکید بر لزوم تشکیل اتاق مشترک بین ایران وتایلند گفت: با وجود روابط خوب با کشور تایلند، حجم مبادلات تجاری میان دو کشور رضایت بخش نیست. پتانسیل های زیادی در ایران و تایلند برای همکاری وجود دارد، لذا اتاق ایران به منظور توسعه روابط، آمادگی خود را برای همکاری بیشتر در زمینه های مختلف و تبادل هیأت های تجاری اعلام می کند .
وی ادامه داد: در این راستا تشکیل اتاق مشترک میان دو کشور، برطرف کردن مشکلات موجود و افزایش ارتباط میان اتاق های بازرگانی دو کشور کمک می کند تا روابط تجاری در زمینه های مختلف به سطح مطلوبی برسد .

ساکونتاناگو، مدیر کل اداره بین الملل سازمان توسعه تجارت تایلند نیز تصریح کرد: تایلند نیز خواهان افزایش حجم تجارت با کشور ایران است و در این راستا تلاش می کند.
وی پتانسیل های تایلند را به خصوص درزمینه های میوه، فرآورده های غذایی ،الکترونیک، لوازم یدکی خودرو، کشاورزی ، قطعات کامپیوتر و پلاستیک اعلام کرد و ضمن استقبال از تشکیل اتاق مشترک میان دو کشور و اعزام و پذیرش هیأت های تجاری و اقتصادی، خواستار شناساندن پتانسیل های تایلند به ایرانیان شد.

مدیر کل اداره بین الملل سازمان توسعه تجارت تایلند همچنین افزود: سایت www.thaitrade.com حاوی اسامی تولید، وارد و صادر کنندگان معتبر تایلندی و اطلاعات جامع در خصوص ارتباط تجاری با این کشور می باشد که ایرانیان از طریق این سایت می توانند کلیه اطلاعات درخواستی را تهیه کنند .