رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی خدمات و تجهیزات صنعت گردشگری و هتلداری ایران با ابراز امیدواری نسبت به خیزش جدید در حوزه گردشگری گفت: اولویت سازمان در حوزه گردشگری جذب و جلب گردشگران خارجی است.
مسعود سلطانی‌فر در ادامه فضای عمومی کشور را برای جذب گردشگران مساعد ارزیابی و اظهار کرد: توسعه گردشگری، تعامل فرهنگی با سایر کشورها و بهبود روابط در تمامی زمینه‌های اقتصادی و سیاسی را به دنبال دارد.
وی در ادامه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشور در زمینه گردشگری اشاره کرد و افزود: امیدواریم با توجه به سیاست‌های تشویقی و حمایتی دولت تدبیر و امید به زودی خیزش جدیدی در حوزه گردشگری رخ دهد.
سلطانی‌فر در ادامه اولویت سازمان میراث فرهنگی در بخش گردشگری را جذب گردشگران خارجی دانست و گفت: لزوم توجه به گردشگری داخلی امری روشن است اما اولویت سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری، جلب و جذب گردشگران خارجی است.
وی از اشتغالزایی و ارزآوری به عنوان مزیت‌های حضور گردشگران خارجی در کشور یاد کرد و بیان کرد: ورود گردشگران خارجی علاوه بر منافع اقتصادی، موجب افزایش تعاملات فرهنگی کشور با سایر ملل می‌شود.
این در حالی است که همه از اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در صنعت گردشگری با خبر هستیم و بسیاری از کشورها سعی می‌کنند توانمندی‌های خود را با میزبانی اینگونه نمایشگاه‌ها به جهان معرفی کنند ولی همواره برگزاری این نمایشگاه‌ها در کشورمان با اما و اگرهایی بسیار درگیر بوده که متاسفانه از رسیدن نمایشگاه‌ها به هدف اصلی خود جلوگیری کرده است.
به هر حال هفتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته با سخنرانی ریاست سازمان میراث فرهنگی در مساحتی حدود ۱۳ هزار ۳۱۵ متر و حضور ۱۸۲ شرکت داخلی و ۲۴ شرکت خارجی کارش را رسما آغاز کرد.