معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک جمهوری اسلامی ایران از استقرار سامانه تحت وب سپرده‌ها و تعهدات ذیحسابی در گمرک خبر داد.

سومین کارگاه آموزشی معاونین امورمالی، عاملین ذیحساب و مسئولان مالی گمرکات سراسر کشور برگزار شد و در این کارگاه سیدجواد باقری معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک جمهوری اسلامی ایران از استقرار سامانه تحت وب سپرده‌ها و تعهدات ذیحسابی در گمرک خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک با بیان این مطلب افزود: سیستم تعهد ذیحسابی و سپرده در گمرک برپایه وب آماده بهره‌برداری است و لازم است گمرکات اجرایی نسبت به ورود اطلاعات آن اقدام نمایند.

باقری اظهار داشت: الکترونیکی کردن تضامین بیمه (بن بیمه) هم در دستور کار این معاونت است و اقداماتی بعمل آمده که این سیستم به زودی راه‌اندازی خواهد شد که با اجرای آن بسیاری از مشکلات بیمه‌ای برطرف خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به سفر اخیر خود به استان هرمزگان و بررسی وضعیت مالی و اداری گمرکات این استان، بر ضرورت وصول مطالبات و ضمانت‌نامه‌های بانکی، حداکثر تا پایان سال جاری تأکید کرد.

باقری در این کارگاه آموزشی همچنین درخصوص آمادگی معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک برای تأمین اعتبارات مربوط به تعمیر، تجهیز و خرید دستگاه‌های ایکس‌ری در گمرکات اجرایی و تصمیمات در مورد منازل سازمانی مطالبی بیان کرد.

شایان ذکر است، در این کارگاه آموزشی خسرو زیباکردار حسابرس کل امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات، فریدون قربانپور مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی و ملکوتی‌خواه رئیس امور بودجه هزینه‌ای معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور حضور داشتند.

همچنین یک گروه از کارشناسان دانشگاه تهران که در زمینه اجرای سامانه‌های الکترونیکی با گمرک جمهوری اسلامی ایران همکاری دارند، در این همایش به تبیین چگونگی اجرای سامانه‌های الکترونیکی در گمرک پرداختند.