مدیرعامل بانک تجارت از آمادگی کامل این بانک برای حمایت از واحدهای تولیدی معرفی شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به این بانک خبرداد.

محمدرضا رنجبر فلاح با اشاره به قرارداد عاملیت این بانک جهت پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحد‌های تولیدی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت داشتیم دیدگاه‌های بانک تجارت درخصوص چگونگی اختصاص بهینه تسهیلات بانک‌ها به تولیدکنندگان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و آمادگی خود را جهت تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کشور به اطلاع مسوولان محترم وزارتخانه رساندیم.
مدیرعامل بانک تجارت یادآور شد: این اتفاق نظر وجود دارد که در شرایط کنونی باید منابع کشور را به طرح‌هایی که دارای توجیه اقتصادی و اولویت اساسی کشور است، سوق دهیم و شاهد توسعه کشور با استفاده از این منابع باشیم. در شرایط کنونی تامین سرمایه در گردش برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولیدی کشور و حمایت از تولید و اشتغال در واحد‌های صنعتی در اولویت بانک تجارت است.
وی همچنین با اشاره به اهمیت توجه بیشتر در تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به پروژه‌های دانش بنیان، بر آمادگی بانک تجارت جهت سرمایه‌گذاری در این‌گونه پروژه‌ها و مشارکت سندیکایی با سایر بانک‌ها برای تخصیص بهینه منابع صندوق در جهت ایجاد ظرفیت‌های بنیادین در اقتصاد ملی تاکید کرد.
فلاح در ادامه با اشاره به موضوع عاملیت این بانک در قراردادهای فاینانس یادآور شد: بانک تجارت با توجه به توانمندی بالای بخش بانکداری بین‌الملل خود این آمادگی را دارد که با تداوم روند رفع محدودیت‌های ارزی کشور، نقش فعال‌تری در تامین منابع مالی ارزی مورد نیاز برای طرح‌های مربوط به توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل و پیشرفت صنایع بزرگ و حیاتی کشور همچون صنایع، نفت، پتروشیمی و نیروگاه‌ها به‌کار گیرد. در این بخش نیز اولویت با تکمیل طرح‌های نیمه تمام و پروژه‌های جدید است.
بانک تجارت از سال گذشته با امضای تفاهم‌نامه همکاری با صندوق توسعه ملی، عاملیت اعطای دو میلیارد دلار و همچنین معادل ریالی پانصد میلیون دلار تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی را عهده‌دار شد. موضوع این قرارداد عاملیت حمایت از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زودبازده، کوتاه‌مدت و اشتغالزایی بوده است.