سازمان مدیریت صنعتی ۵۰۰ شرکت بزرگ و موثر در اقتصاد کشور را ۲۸ بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما معرفی می‌کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، همایش شانزدهمین دوره رتبه‏بندی شرکت‏های برتر ایران با حضور مقامات کشوری، مدیران شرکت‌های برتر و صاحب‌نظران اقتصادی و صنعتی برگزار می‌شود و طی آن، شرکت‌های پیشرو، شرکت‌های برتر از نظر رشد سریع، شرکت‌های برتر صادرات‏گرا و شرکت‏های برتر در شاخص‏های مهم معرفی می‌شوند. علی کرمانشاه مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این زمینه اظهار کرد: مهم‏ترین اهداف این رتبه‌بندی، شفاف‌سازی فضای کسب‌و‌کار و گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی کشور است.  وی افزود: رتبه‌بندی‌های مشابه زیادی در سطح جهان، منطقه و برخی کشورها وجود دارد که یکی از مشهورترین آنها رتبه‌بندی فورچون ۵۰۰ است که پانصد شرکت بزرگ دنیا را رتبه‌بندی می‌کند.  کرمانشاه یادآور شد: امسال در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران، تعداد شرکت‌هایی که معرفی می‌شوند از ۴۰۰ شرکت به ۵۰۰ شرکت افزایش یافته است. مجید درویش مجری رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران نیز اظهار کرد: ۵۰۰ شرکت حاضر در رتبه‌بندی، در گروه‌های صنعتی ۲۴ گانه با شرکت‌های هم رشته خود و علاوه بر آن در فهرست عمومی، با دیگر شرکت‌های صنعتی مقایسه می‌شوند.
وی اضافه کرد: از بین ۱۰۰ شرکت اول، شرکت‌هایی که بالاترین رشد و ارتقای رتبه را طی ۴ سال اخیر داشته‌اند، به عنوان «شرکت‌های پیشرو» و همچنین در ۴۰۰ شرکت بعدی «شرکت‌های برتر از نظر رشد سریع» با توجه به رشد آنها طی ۴ سال اخیر تعیین و معرفی می‌شوند.