جشنواره برفیمدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمدبا اشاره به برگزاری جشنواره برفی گفت: با برگزاری جشنواره می‌توان از ظرفیت‌های آن برای معرفی استان استفاده کرد و گردشگران و توریست‌های زیادی را به استان جذب کرد.

باقری در ادامه خاطرنشان کرد: جشنواره برفی همزمان در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر در نیمه دوم بهمن ماه نیز برگزار می‌شود.

این مسئول با تاکید بر این‌که جشنواره برفی ۲۵ بهمن‌ماه واقع در پیست اسکی کاکان برگزار می‌شود، گفت: با توجه به ظرفیت‌های متعدد، شرایط جغرافیایی و تنوع آب و هوایی کهگیلویه و بویراحمد دومین جشنواره برفی دنا فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد استان را دارای ظرفیت‌های فراوانی به منظور جذب گردشگر و توریست عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت جشنواره برفی به منظور جذب هرچه بیشتر گردشگر و توریست استفاده کرد.

باقری عمده برنامه‌های اجرایی در جشنواره برفی را مسابقه تندیس‌سازی و آدم‌سازی در دو بخش آماتور و حرفه‌ای، مسابقه برف‌پیمایی، شکار لحظه‌ها، پخت و توزیع غذاهای محلی استان، بازی‌های بومی و محلی در روز جشنواره اجرا می‌شوند.

وی با تاکید بر این‌که  تبلیغات لازم مبنی بر اطلاع‌رسانی جشنواره برفی صورت گرفته است، گفت: انتظار می‌رود صدا و سیمای استانی و رسانه‌های مکتوب و مجازی تعامل خوبی با مجموعه داشته باشند تا بتوان به نحو مطلوب‌تری استان را معرفی کرد.

باقری با بیان اینکه در زمان برگزاری جشنواره نیازمند تمهیداتی در راستای برگزاری هرچه باشکوه مراسم هستیم، اذعان داشت: مهمانسراهای ادارات و نهادها در اختیار میراث فرهنگی قرار داده شود و دستگاه‌هایی که سرویس بهداشتی سیار دارند در روز جشنواره نیز به آن نیاز داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بر هم‌افزایی دستگاه‌ها در برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره برفی تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود  دستگاه ها و نهادهای مربوطه همکاری لازم را داشته باشند تا بتوان ظرفیت‌های استان را به نحو مطلوب معرفی کرد.