مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: منطقه گردشگری تنگه مهریان در شهرستان بویراحمد برای رفاه حال مردم شهر یاسوج و مسافران و گردشگران ساماندهی می‌شود.

محمود باقری در بازدید از مناطق گردشگری کاکان که به همراه استاندار، نماینده بویراحمد و دنا در مجلس، معاون عمرانی استاندار و سایر مسئولان و اصحاب رسانه صورت گرفت، اظهار کرد: یکی از مناطق خوب گردشگری شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج که سالانه پذیرای خیل مشتاقان استان و مناطق دیگر کشور بوده، منطقه زیبای تنگه مهریان است.

وی با بیان مشکلات این منطقه ابراز داشت: یکی از مشکلات عمده‌ای که در این تنگه به عیان دیده می‌شود مربوط به فضای کم آن و از سوی دیگر هجوم مسافران و گردشگران به این تنگه تفریحی است.

این مسئول افزود: با توجه به کمی فضای منطقه گردشگری تنگه مهریان سعی ما بر این است تا این منطقه را توسعه دهیم و به همین خاطر با دستور استاندار مطالعات بر روی توسعه تنگه مهریان انجام می‌شود.

مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این محل در آینده با عبور بزرگراه طریق‌الرضا توسعه بیشتری پیدا می‌کند و لازم است تا از هم‌اکنون به فکر ایجاد زیرساخت‌های لازم در آن باشیم.

باقری افزود: اکنون در منطقه گردشگری تنگه مهریان نیاز مبرم ما به افزایش تعداد چشمه‌های بهداشتی، ایجاد پارکینگ برای خودروها و همچنین تجهیز به امکانات بهداشتی و جمع‌آوری هر چه سریع‌تر زباله است.

مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بزرگترین مشکل پیش روی مسئولان را در حال حاضر اعتبارات دانست و گفت: برای توسعه و تجهیز و رفع کمبودها از مناطق گردشگری استان و به خصوص در مرکز استان یعنی شهر یاسوج با این کمبود دست و پنجه نرم می‌کنیم.

وی چشم‌انداز آینده توسعه این مناطق را روشن دانست و بیان کرد: با دید بازی که استاندار نسبت به مبحث گردشگری دارد امید است تا ظرف چند سال آینده و در این دولت بتوانیم بخشی از کمبودها در حوزه گردشگری را با جلب و جذب سرمایه‌گذار برطرف کنیم.

باقری تأکید کرد: توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان بدون حضور بخش خصوصی امکان‌پذیر نخواهد بود و برای این کار ابتدا لازم است تا فرهنگ‌سازی لازم برای پذیرفتن و هضم سرمایه‌گذار با رفع معارضات اجتماعی اتفاق افتد.

در این دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد پی‌گیر مشکلات منطقه گردشگری تنگه مهریان شد و دستورات لازم را به مدیرکل گردشگری و معاون عمرانی خود برای رفع آن‌ها صادر کرد.