مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به برکت نظام شکوهمند جمهوری اسلامی ایران و پس از انقلاب تعداد واحدهای صنعتی استان از رشدی چشمگیری درصدی برخوردار بوده است.

 “داریوش دیودیده”  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها یک واحد صنعتی در استان وجود داشته است، افزود: پس از انقلاب افزون بر  ۷۵۰ واحد صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت داشته است.

وی اظهارکرد: میزان سرمایه گذاری صنعتی نیز با جهشی فوق العاده از ۱۵۰ میلیون تومان پیش از انقلاب به بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان در سال های پس از انقلاب رسیده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۱۴۰ فرصت شغلی ایجاد شده واحد صنعتی استان پیش از انقلاب با جهشی مطلوب به ۸۶۰۰ فرصت شغلی پس از انقلاب رسیده است.

دیودیده تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی استان را ۲۱ مورد عنوان و تصریح کرد: در سالهای پیش از انقلاب هیچ گونه شهرک و ناحیه صنعتی در استان فعالیت نداشته است.

وی بابیان اینکه قبل از انقلاب تاسیسات صنعتی و صنعت به مفهوم واقعی در استان ما جایگاهی نداشته است، ادامه داد: تمامی پیشرفت ها و نوآوری ها به وجود آمده در حوزه صنعت و معدن به برکت نظام شکوهمند و انقلاب اسلامی ایران صورت گرفته است و استان کهگیلویه و بویراحمد آینده درخشانی در زمینه صنعت و معدن خواهد داشت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۵۷۰ طرح صنعتی و معدنی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد با حجم سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومان در دست اجراست که برخی از این طرح ها همچون کارخانه سیمان مارگون و آجر پزی دهدشت از پیشرفت بسیار مطلوبی برخوردار بوده اند.

دیودیده اضافه کرد: مجموعه صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد با فراهم آورن امنیت سرمایه گذاری، زیرساخت های لازم و تسهیل امور صدور جوازهای تاسیس و روند معرفی به بانک ها در جهت پرداخت تسهیلات در کنار حمایت دولت و مشارکت بخش خصوصی توانمند و فراهم کردن زمینه حضور خود مردم استان و سایر سرمایه گذاران داخلی و خارجی به دنبال بهبود و افزایش سرمایه گذاری های صنعتی و معدنی است.