معارفه3عصر امروز چهارشنبه با حضور معاون وزیر صنعت و معدن در شهرک‌های صنعتی، مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید شهرک‌های صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

سید محمد علی سید ابریشمی در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت:احیاء و فعال سازی شهرکهای صنعتی مناطق محروم در اولویت کاری دولت است.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشورافزود: با فعالیت مجدد این واحدهای تولیدی اشتغال و رونق اقتصادی در مناطق محروم افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی کشور طی سالهای اخیر اظهار داشت: رفع مشکلات این واحدها و بازگرداندن آنها به چرخه تولید در دستور کار است.

سیدابریشمی با بیان اینکه به دلیل سیاست های غلط گذشته بسیاری از بانک ها قدرت پرداخت تسهیلات قابل توجه به واحدهای تولیدی را ندارند، افزود: برای رفع این مشکل، صندوق ذخیره ارزی وارد عمل شده و بانک صنعت و معدن نیز شرایط مطلوبی پیدا کرده است.

وی خواستار استفاده واحدهای تولیدی از تمامی ظرفیتهای موجود از جمله مشارکت با سرمایه گذاران توانمند و بخش خصوصی شد و اظهار داشت: واحدهای تولیدی نباید تنها به بانک ها متکی باشند.

وی با اشاره به صدور ضمانت نامه بیش از ظرفیت برای شرکت های صنعتی در سال ۸۹، بیان کرد: این صندوق امسال تنها ۴۰ میلیارد تومان می تواند ضمانت نامه صادر کند.

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: با این وضعیت سهم هر استان تنها یک تا دو میلیارد تومان ضمانت نامه می شود.

اختصاص ۷۰میلیارد تومان اعتبار به تکمیل واحدهای تولیدی

در ادامه این مراسم معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در سال ۹۰سهم این استان از تولید ملی۵۶ صدم درصد بوده که این امر نشان دهنده تولید کم این استان در سطح کشور است. علی حسن نوروزی به ظرفیت های بالای این استان برای توسعه اشاره کرد و اظهار داشت: شکوفایی این ظرفیتها مستلزم حمات مسئولین کشوری از بخش صنعت استان است.

وی از اختصاص ۷۰میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای تکمیل واحدهای تولیدی استان در سال آینده خبرداد و افزود: این واحدها باید پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد داشته باشند.

نوروزی همچنین تشویق سرمایه گذاران در کهگیلویه و بویراحمد با پرداخت یارانه نرخ سود را از دیگر برنامه های دولت برای حمایت از تولیدکنندگان استان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: برطرف کردن مشکلات اقتصادی در کوتاه مدت امکان‌پذیر نیست و نیاز به برنامه ریزی اصولی و مدون دارد.

رشد قابل توجه شهرکهای صنعتی استان

مدیرعامل سابق شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد هم در این مراسم گفت: خروج واحدهای صنعتی استان از رکود مهمترین برنامه این شرکت بوده است.

سید فضل الدین جمالیان افزود: در این مدت شهرکهای صنعتی استان رشد قابل توجهی داشته است.

وی به نقش شهرک‌های صنعتی در توسعه استان اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش کردیم زیرساختهای لازم را برای استقرار واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی فراهم کنیم.

جمالیان افزود: همچنین جذب سرمایه گذار و ارائه مشوق های لازم برای سرمایه گذاری و تسهیل در این امر از دیگر اقدامات این شرکت بوده است.

کاهش فاصله استان با سایر استانها در بخش صنعت ضروری است

مدیر جدید شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد هم در این مراسم ، فاصله این استان نسبت به سایر استان‌ها در زمینه توسعه شهرک‌های صنعتی را بسیار زیاد دانست و گفت: کاهش این فاصله مهمترین برنامه مدیریت جدید شهرک های صنعتی است.

سهراب بنام خواستار همکاری هرچه بیشتر صنعتگران و مسئولین برای توسعه صنعتی استان شد و افزود: جذب اعتبارات ملی برای رونق اقتصاد و صنعت کهگیلویه و بویراحمد هم ضروری است.

 وی اظهار داشت: سر و سامان دادن به وضع موجود شهرک‌های صنعتی، تمرکز سرمایه‌های کوچک و خرد، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، توسعه واحدهای تولیدی، پیگیری مطالبات پیمانکاران و به وجود آوردن فضای همکاری و همدلی در مجموعه صنعتگران این استان از جمله اهداف مدیریتی خود عنوان کرد.

 در پایان این مراسم از زحمات فضل‌الدین جمالیان‌زاده تقدیر و سهراب بنام به عنوان مدیر جدید شهرک های صنعتی استان منصوب شد.