به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج رئیس اتاق بازرگانی ایران از اعزام یک هیات بزرگ تجاری ایرانی در بیستم بهمن‌ماه سال جاری به اندونزی به عنوان نخستین سفر تجار و فعالان بخش خصوصی پس از مذاکرات ژنو خبر داد.
غلامحسین شافعی در حاشیه نخستین همایش نیکوکاری با فعالان اقتصادی در جمع خبرنگاران گفت: کشورهایی که امروز در صف مذاکره با فعالان اقتصادی ایران هستند، پیش از این با ایران ارتباط داشته‌اند و امروز هم به دنبال آن هستند که به سهم جدیدشان در بازار ایران دست پیدا کنند.
وی افزود: تاکنون با نماینده کشورهای انگلیس، مکزیک، سوئد، آلمان و… مذاکراتی داشته‌ایم و عده زیادی هم در نوبت مذاکره قرار دارند. به زودی هیات‌های بزرگی از نمایندگان کشور فرانسه و هلند هم به ایران می‌آیند. ضمن اینکه بلژیک نیز از ایران تقاضای مذاکره کرده است. شافعی تاکید کرد: باید با افزایش مبادلات اقتصادی، به پایداری سیاسی کشور هم کمک کنیم. رئیس اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به سوال «دنیای اقتصاد» درباره بیانیه اتاق درباره عدم اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: این اعلامیه با مشارکت روسای کمیسیون‌های مختلف اتاق ایران و همچنین روسای اتاق‌های شهرستان‌ها بررسی و اعلام شده و نظر ما این است که ابتدا مرحله اول هدفمندی ارزیابی شود و پس از بررسی مشکلات آن، تجربه فاز اول چراغ راه فاز دوم قرار گیرد. شافعی افزود: ضمن اینکه نظر اتاق ایران این است که در هدفمندی، تولید بر مصرف مقدم باشد تا در اقتصاد کشور تاثیر بیشتری داشته باشد و سهم تولید از یارانه‌ها به مرحله عمل برسد. وی همچنین درباره انصراف داوطلبانه اعضای هیات نمایندگان اتاق از عدم دریافت یارانه نقدی، توضیح داد: اعضای اتاق به صورت کتبی ابراز تمایل کردند که یارانه دریافت نکنند و علاقه‌مند بودند که این یارانه در بخش‌های تولید مورد استفاده قرار گیرد. رئیس اتاق ایران در سوال دیگری درباره سبد کالایی پیشنهادی دولت، گفت: کارهایی از این دست شاید لازم باشد، اما هر چه که باشد، این کارها موقتی است تا نیازهای یک مقطع زمانی کشور برطرف شود، اما باید این نکته را در نظر بگیریم که دولت باید به جای کارهای اعانه‌گری به توانمندسازی مردم برای فعالیت‌های اقتصادی همت گمارد. شافعی همچنین با اعلام اینکه گشایش‌هایی در انتقال پول به کشور ایجاد شد، درباره فروش دلار صادرکنندگان به نرخ آزاد در بازار گفت: این تصمیم صادرات را افزایش می‌دهد. در حال حاضر در ارتباط با نقل و انتقال پول گشایش‌هایی ایجاد شده و رفع تحریم بخش حمل‌و‌نقل، کشتیرانی و مسائل بیمه‌ای و بانکی در اولویت قرار دارند. این موضوع موجب اقدام عملی موثری است که تاثیر بسزایی در بالا بردن حجم مبادلات و افزایش صادرات کشور دارد.  بر اساس این گزارش، اولین همایش نیکوکاری و فعالان اقتصادی چهاردهم اسفند ماه همزمان با روز نیکوکاری در اتاق بازرگانی ایران برگزار خواهد شد. به گفته شافعی، هدف از برگزاری این همایش استفاده از تجربیات نیکوکاران، توسعه فرهنگ نیکوکاری و کمک به افراد ضعیف و ناتوان است.